Velmi levné ubytování, jako alternativa pro mladé turisty s baťůžky na zádech, otevře brzy svůj první provoz ve Znojmě. V lokalitě nedaleko Mikulášského kostela se v těchto dnech dokončuje historicky první znojemský hostel.

Nabídne levné a dobré ubytování přímo v centru města. „Doufáme, že do Znojma přivezeme typické baťůžkáře. Mladé lidi z Ameriky, z Austrálie, ale také z Evropy, kteří cestují po bývalých zemích východní Evropy,“ řekl Jiří Jelínek, jeden z majitelů řetězce Travellers’ Hostel. Hostel vznikne pod Mikulášským náměstím v lokalitě zvané V jámě.

Už jen interiéry

Ubytuje se v něm téměř dvacítka turistů. Kromě uvolněné cestovatelské atmosféry nabídne nový hostel i malý vinný sklep. „Naše klienty mohou do Znojma nalákat památky, které jsou i na Evropu výjimečné, jako třeba podzemí, krásná architektura starého města, ale také vinařské cyklostezky,“ sdělil Jelínek.

V těchto dnech dokončují majitelé práce v interiérech hostelu. „Doděláváme podlahy, malujeme, chystáme nábytek či světla. Pak už jen dovezeme počítače a v květnu bychom chtěli slavnostně otevřít,“ upřesnil Jelínek.

Se společností, která bude ve Znojmě provozovat hostel, se spojili lidé ze znojemského cykloklubu. „Hostel zařadíme do projektu Cyklisté vítáni,“ uvedl zástupce cykloklubu Čestmír Vala. O hostelu budou informovat tištěné materiály pro cykloturisty a klubové stránky. „Cyklista bude vědět, že jde o místo, kde si při ubytování může bezpečně uschovat své kolo, vyprat svršky, bude zde přístup k informacím, technická brašna na základní opravy a lékárnička. Hostel by také měl nabídnout racionální stravu,“ vysvětlil Vala. Dodal, že podobný typ služeb ve Znojmě až dosud chyběl. „Máme zkušenosti například z Třebíčského okresu, že tento typ služeb se rychle ujme a najde si své zákazníky,“ dodal Vala.

Hlavně pro mladé

„Travellers’ Hostel je známá značka, která propaguje své pobočky jednotnou grafikou. Zároveň upozorňuje i na místa, kde sídlí. To by mohla být i velmi dobrá reklama pro město. Pro mladé cestovatele navíc nabízí i cenově dostupné ubytování,“ řekl Pavel Kovařík ze společnosti, která pro město provádí výzkum o cestovním ruchu v regionu.

Podle výzkumu je město zajímavou destinací pro zahraniční turisty, kteří cestují za poznáním. Ti až doposud využívali služeb klasických hotelů či penzionů.

„Už se na nový hostel těším. Do Znojma jezdím asi jednou ročně a na podobný typ ubytování jsem zvyklý z různých míst světa. Navíc z místa V jámě je to všude parádně blízko,“ uvedl čechoaustralan Petr Holeček.