Ředitelství silnic a dálnic bude opravovat silnici v Pražské od mostu před čerpací stanicí po ulici Slovenská od 6. do 26. května. Oprava kruhového objezdu začne také 6. května a potrvá téměř stejnou dobu, dělníci by podle předpokladů měli pracovat do 22. května. Práce budou rozdělané do dvou etap.

Řidiči projedou po hlavním tahu ve směru od Jihlavy na Vídeň, v opačném směru je čekají objížďky. „Objízdná trasa pro vozidla do 3,5 tuny směrem na Prahu povede po Vídeňské po ulici Dr. Milady Horákové kolem nádraží a dále ulicí 28. října a Palackého na ulici Jarošovu a na ulici Přímětická,“ sdělila Denisa Mandátová z oddělení vnějších vztahů znojemské radnice.

Objízdné trasy při opravách Pražské ulice ve Znojmě v první etapě.Objízdné trasy při opravách Pražské ulice ve Znojmě v první etapě.Zdroj: Město Znojmo

Jak doplnila, kamiony pojedou přes Suchohrdly a Kuchařovice. Doprava na Hradiště ve směru od centra bude vedena po Přímětické a Legionářské.

Hlídky policistů i strážníků

Denně budou v ulicích dvě hlídky státní policie – jedna na objízdných trasách a jedna ve městě. „Policisté budou připraveni řešit kritické situace, pokud takové nastanou," informovala na sociálních sítích starostka města Ivana Solařová.

Jak ujistila, dopravní inženýři policie budou v pondělí po celé trase monitorovat dopravní situaci a značení. V případě potřeby budou operativně upravovat značení. „Na ulicích Kollárova a Dolní Česká bude dočasně změněn směr jízdy. Provoz bude nadále jednosměrný, ale po dobu rekonstrukce budou řidiči jezdit od soudu směrem nahoru. Pro bydlící na těchto ulicích, kteří jsou držiteli parkovací karty, jsme zajistili možnost bezplatného parkování na jinak placeném parkovišti před divadlem," doplnila Solařová.

Autobusy MHD ve Znojmě. Ilustrační snímky.
Autobusy ve Znojmě. Opravy hlavního tahu přesunou zastávky a změní trasy

Městská policie bude bude koordinovat situaci na přechodech, zejména u škol. Jedná se především o přechody na ulicích Palackého, Přímětická, Jarošova, Smetanova, Legionářská a Pražská.

Oprava kruhového objezdu

Prní etapa: od 6. května do 13. května

Bude uzavřena část okružní křižovatky přilehlá k ulici Studentská a Pontassievská. „Při vjezdu z ulice Rooseveltova a 17. listopadu bude umožněno pouze levé odbočení ve směru na Vídeň,“ upozornila Mandátová.

Objízdné trasy při opravách Mariánského náměstí ve Znojmě v první etapě.Objízdné trasy při opravách Mariánského náměstí ve Znojmě v první etapě.Zdroj: Město Znojmo

Doplnila, že na ulici Studentskou a Pontassievskou ve směru od Vídně bude možné vjet ulicí Kollárovou a Dolní Českou, kde bude dočasně změněno jednosměrné vedení dopravy.

Druhá etapa: od 14. května do 22. května

Ve druhé etapě bude uzavřena část kruhového objezdu přilehlá k silnici Rooseveltova, Alšova a ulici 17. listopadu. „Z ulice Studentská a Pontassievská bude umožněno jen pravé odbočení, tedy ve směru na Vídeň,“ upozornila Mandátová.

Objízdná trasa na ulice Alšova, Rooseveltova a 17. listopadu povede po ulici Coufalova, Smetanova a Rooseveltova nebo po ulici Rudoleckého, Dr. Milady Horákové, 17. listopadu a Lužická. Na ulici Alšova tak bude dočasně možný obousměrný provoz.

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová