Z dvaceti soutěžících byl časem 21,53 vteřin nejen nejrychlejší, ale také neměl žádnou penalizaci za překročení nebo nedodržení hmotnosti okurek vložených do sklenice. Cenu, která mu náležela, věnoval Emě Kaufnerové, která při soutěži upozornila na chybu v měření, čímž si pohoršila čas.

Již po dvanácté se uskutečnily ve Znojmě slavnosti okurek. Kdo je má rád, nenechá si tuto akci v žádném případě ujít, protože kde jinde je například možné ochutnat na tři desítky sterilovaných okurek a rychlokvašek od různých výrobců? Na své si přišly i děti, pro které bylo připraveno několik vystoupení. V neposlední řadě si zájemci mohli nakoupit okurky nakládačky a doma si je zavařit.

Zpestřením programu byla kuchařská show Karolíny Kamberské, kdy například ukázala, jak se připravuje populární polévka gazpacho. Z Rakouska přijeli milovníci starých traktorů, kteří v centru Znojma předvedli jízdu na brblajících strojích. Celodenní program zakončilo vystoupení skupiny Funky X - Band.

„Na okurkových slavnostech jsem již po desáté, kdyby se mi zde nelíbilo, byl bych někde jinde,“ neskrývá svoji spokojenost dvaasedmdesátiletý flašinetář František Šťastný z Hradce Králové. "Rád bych se zúčastnil, pokud bych byl pozván i na další akce ve Znojmě, kde se mi hodně líbí. Mám celou řadu písniček“. Jeho vystoupení se líbilo hlavně těm starším, kteří se zastavili a do čepice hodili nějakou tu korunu.

Přítomným návštěvníkům se zvláště líbí soutěž o nejlepší sterilovanou okurku a rychlokvašku, která je učena amatérským domácím výrobcům. Celkem se sešlo sedmnáct vzorků sterilovaných okurek a devět vzorků rychlokvašek. Návštěvníci mohou ochutnat vzorky přihlášené do soutěže, ale také je coby amatérská porota hodnotit a srovnat si, zda mají stejnou chuť jako odborná komise. „Snad žádný vzorek nebyl špatný, dokážu si doma představit na stole jakýkoliv,“ konstatoval jeden starší muž a dodal, že přece jen některé byly ostřejší než má rád.

Soutěž moderoval Milan Stehlík, který představil sedmičlennou porotu, které předsedal ředitel Znojemské Besedy František Koudela, odborníkem na slovo vzatým byl manažer firmy efko cz. vyrábějící sterilované okurky Jiří Salamánek. Jak se okurky hodnotí? Porotě se předloží vzorek okurek ve sklenici, kdy má za úkol posoudit vzhled okurek, jak jsou v lahvi složené, přídavek další zeleniny či kopru a barvu. Následuje vlastní ochutnávka vzorku okurek, kdy se hodnotí konzistence a chuť. Sterilovaná okurka by měla být na skusu křupavá, ne úplně měkká, na řezu by neměla být dutá ale plná. Chuť je relativní - měla by však být sladkokyselá, další chutě by měly být charakteristické z dalších přidaných surovin, například zeleniny, česneku apod. Vzorek, který získá nejvíce bodů, vítězí.

U rychlokvašek se nehodnotí vzhled, ale hlavně vůně. Měla by být koprová, v chuti by měla být výrazně kyselá se solí. Sladkokyselost zde není žádoucí. I rychlokvaška by měla mít svoji konzistenci, nemá být blátivá. Ochutnat pár vzorků je jistě příjemné, ale hodnotit na tři desítky sladkokyselých popřípadě kyselo-slaných rychlokvašek se časem zajídá. V tomto nebyla práce poroty nikterak jednoduchá, ale nakonec se s ní vyrovnala velmi dobře.

Vítězem v soutěži sterilovaných okurek se stala Zuzana Boudová, v rychlokvaškách vévodila Erika Pelánová. V soutěži profesionálních výrobců v kategorii Královská okurka Znojmo 2019 a Výběrová okurka Znojmo 2019 se na prvním místě umístila znojemská firma Bouda 1883. Na dotaz, zda by čtenářům sdělil recept, reagoval Otto Bouda úsměvem a slovy: „Recepturu jsme ladili šest let, záleží nejen na výrobním postupu, ale i na velikosti sklenice a odrůdě okurek.“ Prostě když by dva dělali totéž, nebylo by to totéž.

„Bylo znát, že dozrávání okurek je zpožděné, zavařovalo se později a že okurky neležely tak dlouho v láku, jak by měly. Chutě se ještě nezharmonizovaly, neprolnuly a minimálně na polovině vzorků bylo znát, že jsou prostě čerstvé, že křupou novotou, nikoliv tím, jak jsou zavařené,“ konstatoval Jiří Salamánek, produktový marketingový manažer konzervárny efko.cz.

Spokojenost s průběhem slavnosti neskrýval ředitel pořádající Znojemské Besedy: „Tolik lidí jako letos jsme dopoledne zatím neměli, i odpoledne byla návštěvnost velmi dobrá. Škoda nedlouhého deště, který venkovním akcím nepřidá.“

JIŘÍ EISENBRUK