Vítězem voleb jsou Nezávislí občané Hodonic s 22 procenty a druhé místo brali lidovci s 21 procenty hlasů a třetí skončili Hodoňáci s 18,27 procenty. O jedenáct míst v zastupitelstvu se tak budou dělit členové pěti stran a sdružení, které nyní čeká složité vyjednávání. „Respektuji výsledky voleb a svůj názor jsme si již řekli s těmi, co se umístili na prvních třech místech," popsal starosta Petr Korger s tím, že vítězným stranám nabídl spolupráci. „Nyní si vše projednají mezi sebou. Je totiž rozjednaných spousta akcí a projektů, na které jsou schválené dotace za 30 milionů korun," naznačil Korger.

Jak doplnil, jako starosta by rozhodně nechtěl strávit čtyři další roky v opozici a odmítá rovněž spolupráci s dosavadním místostarostou. Doplnil, že lidé mu sice vyjadřovali podporu, ale tím, že své vybrané kandidáty křížkovali, skončilo jeho sdružení až na čtvrtém místě. „Nyní jsou ve hře tři řešení vzniklé situace. Pokud vznikne koalice sedm proti čtyřem, předám úřad. Mohu se také přidat ke koalici bez funkce, nebo přijmout místo neuvolněného starosty, ale s návrhem by musela přijít protistrana," naznačil Korger s tím, že jasno by mohlo být přibližně do dvou týdnů. „Pokud nedojdeme ke shodě, hrozí nové volby," zakončil své úvahy Korger.

Situaci komentoval i Dalibor Dvořák, který tamní situaci dobře zná, a navíc komunální politika je pro něj zdrojem mnoha vtipných komentářů a bonmotů.

Do povědomí obyvatel Hodonic vešly zejména webové stránky nazvané Cimrmanův kšaft, kde lze najít veršované komentáře k průběhu zasedání obecních zastupitelstev. „Po letošních volbách pozoruji u nás na obci velkou roztříštěnost. Všechny vítězné subjekty v předvolební kampani hlásaly, že chtějí změnu, a teď uvidíme, jak jí dosáhnou," uvažoval Dvořák s tím, že ve všech pěti stranách a hnutích mají podle jeho názoru lidé ambice na starostenskou funkci.

Kdo usedne v čele Hodonic, ale není v tuto chvíli vůbec jasné. „O víkendu se sejdeme s ostatními členy sdružení, volby vyhodnotíme a vyjasníme si, koho navrhneme do funkce starosty a místostarosty," naznačil Karel Matoušek z vítězného sdružení s tím, že termín ustavující schůze obecního zastupitelstva je naplánovaný na prvního listopadu. „Máme tedy dostatek času si vše v klidu promyslet a sestavit a pak už se budeme naplno věnovat práci," dodal Matoušek.