„Hodnoticí komise doporučuje zadavateli, aby rozhodl tak, že nejvhodnější nabídkou je nabídka od Atlanty,“ vyplývá ze zápisu z jednání zastupitelstva, které vedení obce zveřejnilo na svém webu.

„O dopravním dětském hřišti uvažujeme už dlouho. Máme tu velkou základní školu a také mateřskou a rádi bychom nabídli hřiště pro základní dopravní výuku dětí,“ řekl před časem starosta Pavel Houšť.

Koncepčně je hřiště poměrně specificky navržené tak, aby zapadlo perfektně do prostoru. „Má vyřešit stávající nevyužitý prostor v dané lokalitě a jedna část projektu má řešit nástupní prostor od budovy nádraží. Návrh obsahuje dostatek zeleně, hřiště bude parkově pojaté, tedy zasazené do zeleně. Počítáme i s průhledy dovnitř pro cestující vlakem. Tím může přilákat rodiny s dětmi, které mohou snadno přicestovat právě vlakem,“ přiblížila již dříve referentka životního prostředí obce Jitka Bořilová.

Do druhé etapy vstupují v těchto dnech opravy Údolní ulice v Miroslavi.
Obyvatelé Údolní v Miroslavi: Čtyři roky oprav? Moc dlouho

Pro hřiště hlasovalo už v červenci šest se sedmi zastupitelů. K opatrnosti nabádal zastupitel Josef Albert. Navrhoval projekt kvůli očekávanému snížení příjmů do rozpočtu obce nedělat.

Stavba má včetně projektu vyjít na osm milionů korun. Hřiště vznikne na pozemku u nádraží. Hotovo by mělo být v září příštího roku.