„Je to rizikovější akce. Počítáme, že přijede na dva tisíce fanoušků. K bezpečnostním opatřením jsme nakonec přistoupili na základě zkušeností z ostatních měst,“ řekla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. V ulicích bude devadesát uniformovaných policistů. Pomáhat jim bude i dvacítka strážníků. K akci bude připravena i zásahová jednotka z Brna.

„Brno má výborné fanoušky, kteří na utkání jezdí ve velkém počtu. Vždy je ale možné, že se najdou někteří, kteří se nebudou chovat dobře. Podobná opatření jsou obvyklá ve všech městech, kde Brno hraje,“ řekl manažer znojemského klubu Roman Kaňkovský. Přímo na stadionu bude připravena ochranka a městská policie. Znojemský fanklub brněnským fanouškům uvolnil půl tribuny.

Extraligové Znojmo má v úterý večer možnost zopakovat svůj úspěch z roku 2003 a vyhrát pohár a s ním i půlmilionovou odměnu pro vítěze. Prvoligová Kometa si ale v turnaji nevedla nijak špatně. V základní části ji dokázali porazit jen hokejisté Vítkovic. Znojmo neztratilo v poháru ani bod. Utkání začíná v sedmnáct hodin.