Jako by se po Vánocích všechno obrátilo proti nim. Zatímco před svátky se Znojemským orlům dařilo, po nich prohráli oba dva zápasy. A oba až v samém závěru.

Včera si ze Znojma odvezl tři body za výhru 4:2 Liberec. Ještě v 58. minutě svítil na ukazateli skóre stav 2:2. Jenže Pabiška se zničeho nic ocitl před Trvajem a nedal mu šanci.

„Vyhazovali jsme puk po mantinelu, soupeř jej zachytil a dal rozhodující gól. To je školácká chyba, takové se nám nesmí stávat. Je to podruhé za sebou, co jsme umožnili soupeři rozhodnout v samém závěru,“ smutnil po zápase jeden ze znojemských trenérů Pavel Hynek. Znojmo totiž podobně ztratilo i minulý zápas v Ústí nad Labem.

Orli přitom jen chvíli před třetím libereckým gólem vyrovnali. „Když jsme to tam dotlačili, věřili jsme, že dokážeme alespoň bod urvat. Ale bohužel se to nepovedlo,“ dodal Hynek. „Musím před našimi hráči smeknout. V minulých zápasech jsem jim často vytýkal, že nemají hlad po vítězství. Teď ukázali, že umí zabojovat,“ usmíval se liberecký kouč Dušan Gregor.

Emoce vyvolalo trestné střílení, díky němuž se Liberec dostal do vedení 2:1. Václav Pletka se po kontaktu s Bičánkem poroučel k zemi a následně nařízený nájezd proměnil.

„Nebudu se k tomu vyjadřovat. Zavolejte po půlnoci, pak řeknu, co si o tom myslím,“ reagoval kapitán Orlů Radim Bičánek na otázku, zda Pletku fauloval. „Dostal jsem sekeru, že jsem ani nemohl vystřelit. Na nájezd jsem si pak věřil,“ oponoval liberecký útočník.