„Vysvětlit vzdělávání systémem Montessori je na dlouhé povídání. Jsem si vědoma toho, že někomu může znít heslo Mír začíná v našich dětech jako socialistický slogan, ale v této výchově se používá metodika, která pracuje s láskou a vstřícným přístupem k okolí. Nikoli jen se dravým soutěžením jedince s jedincem. Náš způsob výchovy a vzdělávání může připravit človíčka na život jinak, než běžná mateřská škola či základní škola,“ nastiňuje Holečková.

O Montessori se začala zajímat, když žila v Praze. „Velmi mne to oslovilo. Když jsem pak po návratu do Znojma o tomto typu vzdělávání mluvila se známými maminkami, které mají také malé děti, zjistila jsem, že zájem o Montessori je velký,“ říká Holečková.

Nakonec vyznavačky Montessori založily občanské sdružení. „Výsledkem naší práce jsou nejen semináře pro odbornou i laickou veřejnost, ale především skutečnost, že od letošního září začne při Základní škole Prokopa Diviše v Příměticích fungovat první Mezinárodní Montessori školka ve Znojmě,“ informuje žena.

Ve školce by se mohlo na další život připravovat až dvacet dětí. „Ty by o rok později mohly nastoupit do vůbec první třídy Montessori školy také v Příměticích,“ tvrdí Holečková.

Podle jedné ze tří zakládajících členek sdružení je o Montessori pedagogiku stále větší zájem. „Proto pro zájemce z řad rodičů ale také pedagogů připravujeme další seminář Montessori pedagogiky. Uskuteční se v pondělí od devíti do šesti večer v Penzionu Solnice na Horní České ve Znojmě. Vlastní zápis do první Mezinárodní Montessori školy bude dvanáctého června ve škole v Příměticích,“ dodává žena.

Zájemci o seminář se mohou informovat na telefonním čísle 777870955.