Podle všech správců koupališť na Znojemsku začínala letošní sezóna špatně, ale od poloviny července se vše obrátilo k lepšímu a bazény s chladnou vodou jsou stále více a více vyhledávanou atrakcí. Vstupné zůstává všude stejné jako v minulém roce.

S návštěvností na koupališti zatím nemuseli nijak bojovat v Moravském Krumlově, kde nově otevřené koupaliště rozjelo svůj provoz teprve nedávno.

„Za čtrnáct dní provozu jsme tu měli čtyři tisíce lidí. Takováhle návštěvnost odpovídá představám, které jsme měli při plánování koupaliště. V tomto počasí je koupání osvěžující, návštěvníci jej pozitivně hodnotí a pro nás jsou to báječná čísla," přiblížil dosavadní provoz moravskokrumlovský starosta Tomáš Třetina.

Na nezájem lidí si nemohou stěžovat ani ve Znojmě. „V podstatě je návštěvnost lehce nadprůměrná. Podle čísel k nám zatím dorazilo kolem třiceti tisíc lidí. Zájem o koupání se odráží hlavně na počasí, když je chladno a máme teplou vodu, nikdo nepřijde. Musí být hezky a teď se počasí lepší. Oproti minulému roku je zatím návštěvnost větší," srovnal správce plovárny Louka ve Znojmě František Svoboda, kde ve středu odpoledne bylo přes tisíc lidí.

Biokoupaliště v Banticích hlásí výbornou kvalitu vody a srovnatelnou návštěvnost jako minulý rok. „Myslím, že návštěvnost je dobrá. Chodí k nám hlavně lidi z okolí, ale přijíždějí i z větší dálky, protože jsme jediné přírodní koupaliště na Znojemsku," přiblížil jedinečnost bantického areálu bývalý tamní starosta René Remeš.

Třeba v Mramoticích měli zatím největší návštěvnost v neděli. „To dorazilo tři sta lidí. A minulý rok se u nás vykoupalo asi tři tisíce lidí, kolik jich je teď, nedokážu odhadnout, ale asi je to lepší. Kvůli počasí a koupalištím v okolí u nás dlouhodobě návštěvnost klesá a přitom už třetí rok koupaliště opravujeme," vypovídá o mramotickém koupališti jeho správce František Svoboda.

Patnáct tisíc návštěv za sebou mají letos na koupališti v Únanově a tamní správce Ivan Skočil odhaduje další nárůst. „Myslím, že to bude ještě lepší, letos jsme hodně rekonstruovali koupaliště a snad to přitáhne pozornost. Máme nové obložení plaveckého bazénu, zahlazené hrany u jiných bazénů a víc dbáme na bezpečnost, protože nás navštěvují hlavně děti," přiblížil Skočil.

Znojemská plovárna Louka zase láká na Mojito bar a v plánu je i stavba krytého bazénu.

JIŘÍ MAREK