„Akce spolku jsme už několikrát viděl, letos poprvé přišli na koledu i do mého sklepa. Pozval jsme je protože tradice se mi líbí a myslím, že by se měly dodržovat,“ řekl jeden zšaldorfských vinařů Ladislav Bajcar. Návštěva členů spolku se mu velmi líbila. „Pokud budou mít zájem, rád je uvítám i napřesrok,“ dodal. Letos poprvé spolu sdalšími koledníky šli vprůvodu také tři králové. „Nedávno jsem o tom sněkterými členy spolku mluvil, že když je koleda kolem tohoto svátku, bylo by pěkné, kdyby vprůvodu byli také tři králové. Hned na to přistoupili a průvod doplnili,“ řekl Marian Husek, farář zLouky. Akcí spolku se účastní často, a letos se ujal role jednoho zkrálů. „Jsem Melichar. Baltazar je ten černý, a aby na mě nevolali Kašpare, říkám, že jsem Melichar,“ vtipkoval Husek.

Koledníci letos obcházeli jedenáct sklepů. U každého se zastavili, zazpívali, ochutnali víno a také občerstvení, které je často čekalo. Pak zazpívali své přání Tři králové a označili dveře tradičním nápisem.

„Koleda bývá obvykle oproti dalším akcím trochu komornější, ale jsme spokojeni. Lidí přišlo podobně jako vminulých letech, některé pravidelné účastníky trápí chřipky, ale přišli zase další,“ řekl předseda spolku Zdeněk Čižmář. Jak doplnil, lednové koledová je první zhlavních akcí, které spolek pořádá. „Následuje jarní vynášení kozy do vinohradu a podzimní zarážení hory. Mimoto pravidleně jako hosté účinkujeme vlétě na gulášové slavnosti vHorních Dunajovicích a listopadovém křtu mladých vín tady vNovém Šaldorfu,“ vypočítal Čižmář.