Po vinobraní konec. Rozlučka. Důvody pro vstřícnost už žádné nevidím. Tak mluví ředitel Znojemského městského pivovaru Miroslav Harašta o nejbližších plánech spojených s HoZpodou. „Dali jsme městu výpověď, nájem končí 30. září, ale poslední týden si chceme nechat na vyklizení,“ přiblížil.

Zmínil, že podnik dotoval částkou tři sta tisíc ročně, nevydělával. „Brali jsme to tak, že je značka znojemského piva viditelná v centru města. Ale po trestním oznámení, které na nás nechala podat radní Šalomonová, jsme ztratili motivaci,“ podotkl.

Narážel na kritiku, že společnost Znojemský městský pivovar si podle radnice v roce 2015 pronajala nebytové prostory na ulici U Brány a platí za pronájem těchto prostor velmi nízký nájem. Měla údajně poškodit město Znojmo na ušlém nájemném částkou přesahující pět milionů korun, město podalo na podzim loňského roku trestní oznámení.

V režii Znojemského městského pivovaru končí také provoz bistra na Horním náměstí, také toto místo bylo třeba dotovat, a to zhruba částkou čtyři sta tisíc ročně. Další nemalé náklady si vyžádal zahradní nábytek i obří květináče pořízené po konzultaci s městkou architektkou.

close HoZpoda i biZtro skončí ve Znojmě k 30. září. info Zdroj: Deník/Ilona Pergrová zoom_in HoZpoda i biZtro skončí ve Znojmě k 30. září.

Podanou výpověď na stánek potvrdil mluvčí znojemské radnice Pavel Kovařík. „Aktuálně evidujeme podanou výpověď ke stánku na Horním náměstí. Je možné, že dojde k přesunu stánku do jiné lokality. Tyto záležitosti bude pravděpodobně projednávat rada na své schůzi 22. července," konstatoval Kovařík. Jak v pondělí odpoledne doplnil, ohledně podání výpovědi na prostory HoZpody nemá žádné dostupné informace.

Miroslav Harašta Deníku informaci sdělil na konci minulého týdne. Jak upozornil, nyní se soustřední na ReZtauraci a zahrádku, kde hodlají pořádat kulturní akce. „Bude u nás živo, 19. července pořádáme Na stojáka, v plánu jsou i dva koncerty za vstupné. Pivní slavnosti, které se konaly, byly zcela v naší režii, jen jsme měli od města vyřízenou zápůjčku Hradní ulice,“ zmínil Harašta.

Podle kritiků je situace znepokojivá. Opoziční zastupitel a bývalý starosta Jakub Malačka netajil zklamání nad tím, že v krátké době po sobě oznámil ukončení činnosti již druhý subjekt. „Město hází podnikatelům klacky pod nohy. Budeme se ale zajímat, kdo se o HoZpodu přihlásí. Moc bych se divil, kdyby se našel podobný nadšenec. Jedna věc je přece nájem, druhá věc je, že podnik žije a nájemce se o provozovnu stará. Topí, větrá a dává místu život,“ upozornil.

Poukázal na to, že poměrně nedávno oznámila ukončení činnosti kvůli komerčnímu nájmu Galerie a prostor sídlící na rohu Kollárovy ulice.