Od pondělí devětadvacátého května až do října mohou zájemci zavítat na Cornštejn denně od devíti ráno do pěti hodin odpoledne. Prohlédnout si památku mohou lidé samostatně i s průvodcem.

Archeologický výzkum kaple hradu Cornštejn u Bítova na Znojemsku v těchto dnech prozatím skončil.
Hrad Cornštejn u Bítova vydal nové poklady z historie. Ukrývaly se metr pod zemí

Toho si ale musí zájemci letos rezervovat v on-line systému předem. „Vstupenky si mohou návštěvníci rezervovat z pohodlí domova, a to na konkrétní den i čas. Rezervační systém bude umístěn na webových stránkách muzea www.muzeumznojmo.cz,“ upozornila Renata Hurníková.

Zdroj: Youtube

V létě se mohou zájemci těšit na tradiční Léto na Cornštejně. V červenci a srpnu se na zřícenině hradu vystřídá několik skupin historického šermu s divadelními a šermířskými vystoupeními. „V sobotu dvaadvacátého července uspořádáme celodenní jarmark s ukázkami řemesel, návštěvníci ochutnají středověké placky a kaše, domácí zavařeniny i sirupy a nakoupí například přírodní kosmetiku, sýry, sušené dobroty nebo domácí chléb. Pro děti bude připraven bohatý program,“ pozvala Hurníková.

Zřícenina hradu Cornštejn u Bítova na Znojemsku.
Hrad Cornštejn otevírá. Novinkou je model hradu a rezervování průvodce

Na začátku září se pak po deseti letech na Cornštejn vrátí Mezinárodní noc netopýrů, pořádaná ve spolupráci se Správou Nároního parku Podyjí a Českou společností pro ochranu netopýrů.