Úplné dokončení zástupci města předpokládají příští týden. Slavnostní otevření radnice naplánovala na šestnáctého září u příležitosti dnů evropského dědictví.

„Nyní dělníci pracují na vstupním altánu a bráně do areálu z Dolního parku. Dokončují také závlahu, osetí travním semenem a osázení zelení. Vedle již hotových betonových lavic s dřevěnými rošty k sezení přibude do areálu dalších šest laviček a čtyři odpadkové koše,“ uvedla mluvčí znojemské radnice Renáta Bártová.

Do areálu povedou vstupy ze tří stran. „Celý prostor bude průchozí z parku a Kollárovy i Dolní České. Veřejnosti bude přístupný od slavnostního otevření šestnáctého září,“ dodala Bártová.

Náklady na celý projekt dosáhly bez dvou set tisíc čtrnácti milionů korun. Hranolová věž v hradebním pásu, o jejíž podobu vedlo město vleklý spor s památkáři, zůstane bez střechy. „Pracuje se na zabezpečení jejího vrchlíku a odvodnění. Veřejnosti proto přístupná zatím nebude,“ doplnila mluvčí s tím, že město do budoucna uvažuje s výstavbou přístupového schodiště a ochozu, který umožní vstup do věže a na část hradeb.