Kresba patrně v nejbližších dnech zmizí. „Ještě zbývá opravit poslední část hradeb, práce jsme kvůli majálesu posunuli na tento týden. Na hradby se tedy ještě vrátí učni a ti také přelíčí zmíněnou kresbu,“ sdělil ředitel městské policie Petr Kolouch.

Studentky střední zdravotní školy, které opravu hradeb iniciovaly útok sprejera zklamal. „Zjistily jsme to dnes ráno. Docela to naštve, přípravě jsme věnovaly hodně času a pak někdo přijde a všechno to pokazí. Doufaly jsme, že hradby vydrží čisté déle,“ řekla jedna ze studentek, Eva Masařová s tím, že to nejspíš někdo udělal naschvál. Zlobila se i její spolužačka Šárka Kočí, která před necelými dvěma týdny také pomáhala hrady čistit. „Naštvalo mě. Kdybych tady někoho chytila, dala bych miu štětec, ať si sám zamaluje a vidí, jakou to dá práci po nich uklízet,“ řekla studentka.

Další čmárání po zbrusu nové fasádě by si měli sprejeři pečlivě rozmyslet. Snadno se jim může stát, že je přistihne hlídka městské policie. „Jakmile budou opravy tento týden dokončené, počítáme s tím, že se hradby budeme více hlídat. Věřím, že vydrží čisté delší dobu,“ dodal šéf strážníků Kolouch.