Auta jezdila chvílemi v kolonách, žádné fronty ale nevznikaly. „Vracím se z práce, cesta z Rakouska byla úplně v klidu, žádné kolony,“ řekl Lukáš Poláček, který v Rakousku pracuje jako řidič. Do práce se chystá i v pondělí. „Uzavírání hranic mě nepřekvapilo. Potřebný doklad od zaměstnavatele mám. V Rakousku teď také zavádějí přísnější opatření, slyšel jsem, že do počátku týdne budou podniky zavírat, poběží jen potraviny. Určité obavy člověk samozřejmě má, v pondělí ráno ale do práce pojedu,“ dodal Poláček. Počítá prý i s tím, že bude muset zůstat doma.

Ilustrační foto.
Další omezení. Znojemská nemocnice až na výjimky odkládá operace i kontroly

Další cestující se vraceli z rekreace. „Byli jsme na horách v Davosu, uzavírání hranic nás trochu překvapilo, ale páteční návrat jsme měli naplánovaný i původně,“ řekl Bogdan Gregorz, kterého čekala ještě daleká cesta do Slezska.

Než policisté pustili cestující z hor dál, všem změřili teplotu. Žádnou horečku nezaznamenali.

Po vyhlášení nouzového stavu vláda postupně zpřísňuje uzavírání hranic. Od nedělení půlnoci bude platit, až na výjimky například pro kamiony a lidi cestující za prací v příhraničí, úplný zákaz výjezdu z republiky. Podobně uzavřená bude hranice i pro cizince na vjezdu.

Koronavirus - Ilustrační foto
Koronavirus v Česku: Nakažených je 141, dva lidé zůstávají ve vážném stavu

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník