„Od pondělí začíná uzavírka úseku Divišova náměstí od křižovatky s Horním náměstím, části ulice Malá Michalská a části ulice Velká Michalská po prodejnu Koh-i-noor," sdělila mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková.

Jak dodala, doprava bude po dobu oprav Horní Českou a Kovářskou ulicí. „U křižovatky Velká Michalská a Horní Česká bude po pravé straně umístěna značka slepá ulice a Zákaz zastavení. Zastavení pro auta zásobování provozoven ve Velké Michalské bude možné po levé straně ulice. Do uzavřeného úseku bude mít zásobování přístup z Horního náměstí a uličkami podél archivu," dodala mluvčí.

Provoz na Horní České bude po dobu uzavírky obrácený otočený. Na Kovářské ulici mezi Horní Českou a Horním náměstím, stejně jako pod poštou na Horním náměstí bude obousměrný provoz.

Kvůli rozšiřování metropolitní sítě bude od pondělí rovněž do konce června částečně či úplně uzavřená také Zelenářská ulice. „Nejprve bude uzavřený úsek od Masarykova náměstí po křižovatku s Radniční ulicí. Posléze se práce rozšíří i do části od této křižovatky po výjezd do Václavského náměstí. Objízdná trasa není stanovena," informovala mluvčí.

Další uzavírky jsou tento týden naplánované také v Družstevní a Bolzánově ulici. Mimoto je stále kvůli opravám uzavřena část silnice II/408 v Suchohrdlech a Dlouhá ulice v Příměticích. „Uzavírky nám z úřadu hlásí, bohužel ne vždy je lze, třeba kvůli pomalejšímu postupu prací dobře koordinovat. Situaci vždy sledujeme a pokud je potřeba dopravu řídíme, jako třeba v minulých dnech na Vídeňské, kde by jinak zřejmě provoz zcela zkolaboval. Svou roli nyní samozřejmě hraje i to, že jsme přišli o část čtyři sta osmičky," řekl šéf znojemské dopravní policie Robert Pešek.

Řidiči podle něj musí počítat s obtížnějším provozem. „Jsme jenom ve Znojmě, ale je tady teď nutné jezdit jako v Praze ve špičce a podle toho se chovat," dodal Pešek.

Centru města se nyní bude raději vyhýbat šéf jedné ze znojemských autoškol Aleš Handl. „Radost z uzavírek nemám, nějakou cestu si vždycky najdeme, jenom samotnému centru města se budeme vyhýbat ještě víc než dosud," řekl Handl.

Nutnost uzavírek chápe, ale má dojem, že někdy trvají příliš dlouho. „Chápu, že se některé věci musí udělat, ale mrzí mě, že když jedu kolem výkopu, vídám v něm jediného dělníka, který se opírá o lopatu," podotkl.

Problém vidí v tom, že průtah městem není na současnou zátěž stavěný. „Bohužel pořád není obchvat a Pražská a Jarošova ulice nejsou na tenhle provoz dělané. Budou ucpané," upozornil šéf autoškoly.