Sklad provozovny uzavřeli kontroloři v pondělí. „Ve skladu prodejny byl zjištěn výskyt trusu hlodavců a také mrtví hlodavci. Uzavřeny byly prostory skladu. Provozovna jakožto celek uzavřená nebyla,“ uvedl mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Pavel Kopřiva.

Závady musí provozovatel co nejdříve odstranit. „K uvolnění zákazu dojde jedině tehdy, pokud stav již odpovídá požadavkům právních předpisů, což inspektoři ověřují opakovanou kontrolou na místě,“ dodal Kopřiva.

Dokumenty i současné peníze, ale také speciálně ražené měďáky z původního pláště Radniční věže. Znojemští vrátili do báně časové schránky.
Vzkazy potomkům i mince. Znojemští vrátili do Radniční věže časové schránky

Postup podle něj bývá takový, že provozovatel poté, co se domnívá, že nedostatky odstranil, požádá o opakovanou kontrolu. „Když inspektoři konstatují, že byly závady odstraněny, zákaz uvolní,“ konstatoval mluvčí.

Společnost Hruška se sídlem v Ostravě-Martinově provozuje tři velkoobchodní sklady ovoce, zeleniny, potravin a drogerie a 455 maloobchodních prodejen po celé republice. Vyjádření vedení firmy redakce Deníku zjišťuje.