Eliška Volná usedla poprvé do křesla starosty začátkem tohoto roku, když tehdy ze zdravotních důvodů odstoupil z funkce dnes již zesnulý starosta Miroslav Miloš. „Vážím si vaší důvěry, čeká nás těžké období, nejistá doba. Mohu vám ale slíbit, že budu pracovat pro vás všechny jako doposud, stejně jako ostatní zastupitelé, a že se společně dokážeme domluvit,“ uvedla po svém zvolení Volná.

Místostarostkou v neuvolněné funkci se stala Věra Vráblíková ze sdružení Nezávislí, která rovněž tuto funkci vykonávala doposud.

Nejužší vedení radnice v pětičlenné radě města doplní vedle starostky a místostarostky Jiří Strnad a Gabriela Popová z uskupení Nezávislé Hrušovany a Josef Smolík z KSČM.

Hrušovany nad Jevišovkou.
Po soudu řeší volby v Hrušovanech i policie. Kvůli podezření z falšování podpisů

Původně chtěli Hrušovanští svolat ustavující zasedání už v polovině října, museli ho ale odložit. Podnět na prošetření v souvislosti s neplatným hlasováním podali ke Krajskému soudu v Brně členové uskupení Společně pro Hrušovany 2022. Soud ale jejich námitky neuznal.

Důvodem bylo také podezření na padělané podpisy kandidátů ANO 2011, to také nyní prověřují policisté. Deník o událostech informoval.

V povolebních vyjednáváních dalo dohromady převahu jednoho hlasu v zastupitelstvu uskupení Nezávislé Hrušovany v čele se staronovou starostkou Eliškou Volnou, když utvořilo koalici s Nezávislými, jenž dříve vedl zesnulý starosta Miroslav Miloš a také s hnutím ANO a KSČM. Eliška Volná si také připsala nejvyšší počet absolutních hlasů ze všech kandidátů, celkem 513.

Vlevo Dana Cashinová, vpravo Eliška Volná.
Volby v Hrušovanech bude řešit soud. Ustavující zasedání je v nedohlednu

Volby v Hrušovanech nad Jevišovkou vyhrálo uskupení Nová Generace v čele s Danou Cashinovou. Získalo víc jak čtvrtinu hlasů voličů a čtyři mandáty v zastupitelstvu. Koalici s hlasovací většinou se jim ale sestavit nepodařilo.

Tři křesla získalo uskupení Společně pro Hrušovany 2022 v čele s Patrikem Reichlem. Nezávislí, jenž dříve vedl zesnulý starosta Miroslav Miloš získali dva mandáty a po jednom usednou do křesla v zastupitelstvu zástupci hnutí ANO a Komunistické strany Čech a Moravy.