CineTube je akce pro mladou generaci, která vyrostla na internetu a sleduje takzvané YouTubery. Diváci na něm uvidí nejen premiérová videa tvůrců, ale také si s nimi můžou popovídat nebo se vyfotit a získat podpis. ,,Účelem akce je ukázat to nejlepší z tvorby současných YouTuberů. Projekce dosahuje kvality běžných filmů v kinech a má poslání vést mladé lidi k něčemu kreativnímu,“ sdělil zakladatel festivalu Marek Dvořák.

O setkání se dozvěděl také znojemský YouTuber Dominik Kotáb. „Soudě podle jmen aktérů jde v rámci komunity YouTuberů o výzmanmou akci. Sám se asi osobně nezúčastním, podívám se na výstup právě na YouTube,“ svěřil se Kotáb.

Blížkovice si pořadatelé vybrali záměrně. „Chtěli jsme tentokrát zajet do menšího městečka. Byla to taková divoká karta. Proto Blížkovice, kde se k pořádání velmi vstřícně postavila i tamní starostka,“ vysvětlila místo konání Kubová.

Festival CineTube se koná už podvanácté a pokaždé zavítá do deseti až patnácti měst České republiky. Nyní třeba i do Prahy, Brna, Jihlavy nebo Kroměříže.

Celá akce, která se uskuteční třiadvacátého června od pěti hodin odpoledne, trvá tři hodiny, hodinu zabere projekce a další dvě hodiny doprovodný program jako taneční a hudební vystoupení nebo osobní setkání s YouTubery. Vstupné je devětadevadesát korun v předprodeji a sto devětačtyřicet korun na místě.

Více informací o akci najdou zájemci na www.cinetube.yt

Kdo je YouTuberYouTuber je osoba, která na internetový server YouTube nahrává videa, ale také dlouhodobě sleduje nahrávky ostatních.
YouTubery můžeme dělit podle typů a žánrů jejich videí například na:
Video blogger (zkráceně vlogger) vytváří a publikuje videa na různá témata.
Stand-up comedy se věnuje YouTuber, který natáčí videa přes livestream a baví lidi.
Let’s player komentuje hraní počítačových her.
Zdroj: www.unet.cz