Jak připomněl zástupce iniciativy Marek Venuta, kaple na svém místě stále ještě dřív, než vzniklo dnešní náměstí. „V roce 1822 ji nechali postavit tehdejší majitelé vinic v místě dnešního náměstí. Téhož roku byla vysvěcena. Myslím, že by bylo velmi pěkné, pokud by se nám její obnovy podařilo dosáhnout do roku 2022,“ řekl Venuta. Sběr podpisů je podle něj zatím úspěšný. „Máme jich už ke dvěma stovkám,“ dodal Venuta, předseda znojemských lidovců.

Iniciativu podporuje i lidovecký zastupitel Pavel Jajtner. „Jak víme, kapli v roce 1952 tehdejší komunistické úřady zbořily. I proto nyní navazujeme na dřívější snahy kapli obnovit na dosud prázdném místě na náměstí. Odčinili bychom tím jednak historickou křivdu a jednak posílili genia loci, jedinečného ducha místa. Právě ten totiž do měst jako je Znojmo láká návštěvníky,“ podotkl Jajtner. Náměstí dnes dominuje monumentální socha rudoarmějce. Kapli připomíná deska na jednom z domů.

Zástupci iniciativy již informovali představitele města i znojemského děkana Jindřicha Bartoše. „Náměstí ve svém názvu pořád nese určitou tradici, jsem proto rád, že se této myšlenky opět někdo chopil,“ řekl děkan Bartoš. Poukázal přitom na předchozí snahu postavit na volné ploše vedle budovy spořitelny kapli Panny Marie Matky evropských národů. Její projekt zatím zůstává na papíře.
Starosta Jan Grois vyjádřil ochotu se se záměrem seznámit. „Bude mě zajímat konkrétní návrh, o tom pak můžeme diskutovat,“ řekl starosta.

Obnova kaple se dostala i mezi témata nedávného Fóra zdravého města. Lide nyní mohou až do května hlasovat o problémech, které  považují za nejnaléhavější. Pořadí kaple mezi šestnácti různorodými problémy napoví, jakou odezvu iniciativa krátce po svém vzniku získala.