Jak s úsměvem dodává, na vedení mladých následovníků se ostatně podílí i jeho dcera. Oproti jiným sborům si na zájem mládeže v Jamolicích nestěžují. „Děti do oddílů pořád přicházejí a baví je to,“ řekl starosta.

I když jamoličtí hasiči před dvěma lety v plné síle oslavili 120 let trvání sboru, na konci minulého století byla situace složitější. Pomohla sázka na mladé.

Ilustrační foto.
Vážná nehoda s mrtvým? Vymyšlený telefonát zdržoval záchranáře i vrtulník

Vedení prvních mladých hasičů se tehdy ujaly některé maminky. „Když jsme mládežnické oddíly obnovovali, hodně nám pomohlo, když jsme několik maminek přesvědčili, aby šly dětem dělat vedoucí. Díky tomu jsme práci s mládeží mohli rozběhnout, postupem doby pak přicházeli další vedoucí a daří se nám pokračovat stále,“ řekl starosta Matějka, který se vedení sboru ujal právě v první polovině devadesátých let. „Dnes patřím ve sboru k těm starším. Mezi dospělé totiž přechází právě část těch, kteří vyrostli v mládežnických družstvech,“ doplňuje starosta.

Mládnoucí a posílený sbor se loni dočkal i posily na čtyřech kolech. „Měli jsme do loňska třicet let starou Avii. Poté, co se nám podařilo získat krajské i státní dotace, jsme mohli loni koupit nové dopravní auto. Ve zbrojnici nám už parkuje nový Transit,“ poznamenal starosta.

Oblíbené Hasičovo odpoledne pro děti či závodyv požárním sportu pro sbory z okolí budou jamoličtí hasiči brzy pořádat na svém novém požárním hřišti. „Otevřít je chceme, jak nám to dovolí počasí a vyroste tráva. Možná už letos v červnu,“ řekl starosta sboru. Jak dodal, s přípravou hřiště pomohla hasičům obec. Dobrovolníci při rovnání plochy, odklízení kamenů, setí trávy a dalších pracích odpracovali řadu brigádnických hodin.

Ilustrační foto.
Ženy ve Znojmě nabízely sexuální služby. Od strážníků dostaly pokutu