Návštěvníci si užijí Saudkovy fotky v prostorách nově zrekonstruovaného sálu jižního křídla zámku. „V plánu není tradiční vernisáž, ale Jan Saudek přislíbil účast v čase konání výstavy. Termín je již jasný, a to 16. července od pěti hodin odpoledne,“ sdělil šéf krumlovského kulturního střediska Bořivoj Švéda s tím, že další podrobnosti o autogramiádě a setkání samotném přinesou zájemcům, jakmile budou známé.

Fotograf slaví letos osmaosmdesáté narozeniny. Návštěvníci krumlovského zámku mohou obdivovat stejný počet jeho fotek.

Vstupy začínají vždy ve tři čtvrtě každou hodinu vyjímaje polední pauzy, začátek 9:45, pauza 12:45-13:45 a poslední vstup 15:45.

První výstavou v nově opravených prostorách byly snímky členů fotoklubů, a to z Moravského i Českého Krumlova. „Na podzim je pak v plánu výstava obrazů Ivana Mládka s názvem Všeslovanská epopej,“ podotkl Švéda.

Na zámku v Moravském Krumlově lze navštívit slavnou Slovanskou epopej Alfonse Muchy, komnaty nebo vystoupat na věž a rozhlédnout se po okolí. Nově mohou návštěvníci Slovanské epopeje zhlédnout novou výstavu, která je součástí Muchovy stezky. Nese název Květinové světy. K vidění bude do října letošního roku a lidé ji kromě krumlovského zámku uvidí v Ivančicích, Hrušovanech nad Jevišovkou a v Piešťanech na Slovensku.

Na krumlovském zámku má svou pobočku u pražské Museum Kampa. Expozici moderního umění si mohou lidé prohlížet hned za sály galerie, v nichž je vystavena Muchova Slovanská epopej.