Právě rozhýbání dětí i dospělých bylo jedním z úspěšně naplněných záměrů akce. „Cílem bylo nejen vytáhnout rodiny od televizorů a zapojit je do výroby budek, které podpoří sídlení ptáků v jaroslavické Bažantnici, ale hlavně podpořit propojení rodičovské komunity,“ řekla předsedkyně spolku Martina Műhlbergerová.

Ilustrační foto
Díky nákupům vylepší okolí školy. Dostali přes sedmdesát tisíc

Všichni účastníci zamířili nejprve do jaroslavické školy. „Právě základní škole patří zvláštní poděkování, že se do Budkování zapojila a umožnila nám přístup do svých dílen, kde jsme budky pro ptáky společně vyráběli. Návštěvníkům se jich nakonec podařilo vyrobit krásných čtrnáct,“ dodala Műhlbergerová.

S hotovými novými ptačími příbytky se pak děti i dospělí vypravili do Bažantnice. „Tam jsme si udělali procházku a při ní budky rozmístili na stromy. Každá budka je označná jménem toho, kdo ji vyrobil, proto věříme, že s k ní budou tvůrci rádi vracet. Nakonec jsem v našem penzionu dali kávu s koláčky a když jsem viděla tolik spokojených dětských tváří ošlehaných větrem, bylo jasné, že se nám Budkování vydařilo a věřím, že kladívka jsou už nachystaná pro příští ročník,“ hodnotila Műhlbergerová.