Do akce pod hlavičkou města se za čtrnáct dnů zapojilo pět set účastníků. „Jsem ráda, že se letošní pestrý program setkal s dobrými ohlasy ze strany návštěvníků. Zdravý životní styl budeme jako město určitě podporovat i nadále,“ ujistila starostka Znojma Ivana Solařová.

Jarní Dny zdraví začaly po Velikonocích sportovními lekcemi Powerjógy s Alenou Svatošovou a skupinovou lekcí fyzioterapeutické metody DNS s Hanou Kučerovou. Obě lekce se uskutečnily v Centru Louka. Kapacita sálu na obou lekcích byla kompletně zaplněna. Stejně tomu tak bylo i v případě další sportovní aktivity, a to Kruhového tréninku s Petrem Pucherem.

Bývalý plavecký olympionik Květoslav Svoboda poradil, jak správně při plavání dýchat v bazénu v Louce.

Na první víkend byly připraveny dvě procházky. „První, po krásách Národního parku Thayatal, pod vedením sportovního klubu Winners Znojmo. Další vycházka byla pod záštitou Vodárenské akciové společnosti, která si nachystala výšlap a exkurzi po svých objektech,“ sdělila Simona Chmelíková, která je koordinátorkou Dnů zdraví pořádaných pod hlavičkou projektu Zdravé město Znojmo.

Majáles ve Znojmě začal v pátek v jednu hodinu po poledni průvodem studentů. Snímky z roku 2023.
Májové slavnosti ve Znojmě: dechovky v Louce, Majáles i víno v centru města

Kromě aktivního pohybu se mohli zájemci také dozvědět zajímavosti na přednáškách. Na první Marie Vilánková, autorka knihy Léčba informací, podala netradiční pohled na alternativní i klasickou medicínu. Druhá přednáška se zaměřila na zdravý a vyvážený jídelníček. Jak správně jíst příchozím vysvětlila nutriční poradkyně Lenka Vymlátilová.

Jarní Dny zdraví ukončila Dětská olympiáda s Asterixem a Obelixem. „Na louce u sedlešovického mostu se sešla stovka dětí i dopělých. Účastníci plnili sportovní úkoly, tvořili vavřínové věnce a přilby pro Asterixe, nechyběla diskotéka a společné opékání špekáčků,“ připomněla Chmelíková.

Jarní Dny zdraví ve Znojmě nabídly řadu aktivit. Další podobná akce se bude konat v podzimním termínu.Jarní Dny zdraví ve Znojmě nabídly řadu aktivit. Další podobná akce se bude konat v podzimním termínu.Zdroj: Město Znojmo

Jak doplnila, další Dny zdraví se uskuteční na podzim. A připojila poděkování. „Chtěla bych moc poděkovat všem, kteří se s námi na Jarních Dnech zdraví podíleli. Mít spolehlivé partnery je vždy ta největší výhra. Vymyslet program tak, aby přilákal, je nejtěžší úkol. A myslím, že se to podařilo. Už teď jsou v plném proudu přípravy na další akce Zdravého města Znojma,“ uzavřela Chmelíková.