Do akce pod hlavičkou města se za čtrnáct dnů zapojilo pět set účastníků. „Jsem ráda, že se letošní pestrý program setkal s dobrými ohlasy ze strany návštěvníků. Zdravý životní styl budeme jako město určitě podporovat i nadále,“ ujistila starostka Znojma Ivana Solařová.

Jarní Dny zdraví začaly po Velikonocích sportovními lekcemi Powerjógy s Alenou Svatošovou a skupinovou lekcí fyzioterapeutické metody DNS s Hanou Kučerovou. Obě lekce se uskutečnily v Centru Louka. Kapacita sálu na obou lekcích byla kompletně zaplněna. Stejně tomu tak bylo i v případě další sportovní aktivity, a to Kruhového tréninku s Petrem Pucherem.

Bývalý plavecký olympionik Květoslav Svoboda poradil, jak správně při plavání dýchat v bazénu v Louce.

Na první víkend byly připraveny dvě procházky. „První, po krásách Národního parku Thayatal, pod vedením sportovního klubu Winners Znojmo. Další vycházka byla pod záštitou Vodárenské akciové společnosti, která si nachystala výšlap a exkurzi po svých objektech,“ sdělila Simona Chmelíková, která je koordinátorkou Dnů zdraví pořádaných pod hlavičkou projektu Zdravé město Znojmo.

Kromě aktivního pohybu se mohli zájemci také dozvědět zajímavosti na přednáškách. Na první Marie Vilánková, autorka knihy Léčba informací, podala netradiční pohled na alternativní i klasickou medicínu. Druhá přednáška se zaměřila na zdravý a vyvážený jídelníček. Jak správně jíst příchozím vysvětlila nutriční poradkyně Lenka Vymlátilová.

Jarní Dny zdraví ukončila Dětská olympiáda s Asterixem a Obelixem. „Na louce u sedlešovického mostu se sešla stovka dětí i dopělých. Účastníci plnili sportovní úkoly, tvořili vavřínové věnce a přilby pro Asterixe, nechyběla diskotéka a společné opékání špekáčků,“ připomněla Chmelíková.

close Jarní Dny zdraví ve Znojmě nabídly řadu aktivit. Další podobná akce se bude konat v podzimním termínu. info Zdroj: Město Znojmo zoom_in Jarní Dny zdraví ve Znojmě nabídly řadu aktivit. Další podobná akce se bude konat v podzimním termínu.

Jak doplnila, další Dny zdraví se uskuteční na podzim. A připojila poděkování. „Chtěla bych moc poděkovat všem, kteří se s námi na Jarních Dnech zdraví podíleli. Mít spolehlivé partnery je vždy ta největší výhra. Vymyslet program tak, aby přilákal, je nejtěžší úkol. A myslím, že se to podařilo. Už teď jsou v plném proudu přípravy na další akce Zdravého města Znojma,“ uzavřela Chmelíková.