Návštěvu krokodýlí farmy, lezení po horolezecké stěně, plavání v bazénu nebo návštěvu kina nabízí dětem za devět set padesát korun znojemský dům dětí a mládeže. „Příměstský tábor nabízíme zejména rodičům dětí na prvním stupni, i když přihlášky nijak věkově neomezujeme. Zahrají si bowling, kuželky, stolní tenis a nejrůznější táborové hry. Chystáme také vycházky do okolí. Kapacita tábora je asi pětadvacet dětí a rodiče mohou své potomky hlásit až do čtvrtého února," nastínil hlavní vedoucí tábora Bronislav Čermák.

Děti z Miroslavi vyrazí zase do areálu Staré vodárny ve Znojmě. A to již první prázdninový den, tedy v sobotu devátého února.

„Jarní X-boj, jak jsme třídenní výpravu nazvali, je netradiční a speciální akce, kterou bych dětem i jejich rodičům doporučil. Přivítáme děti od první do šesté třídy, které čekají tři dny sportování, vaření na ohni nebo promítání filmů. Autobusem odjedou do Znojma, kde budou účastníci tábora ve Staré vodárně také nocovat. Za čtyři sta devadesát korun jim nabízíme dopravu i jídlo na tři dny. Přihlášky je nutné podat i zaplatit do jednatřicátého ledna," naznačil ředitel miroslavského domu dětí Miroslav Růžička.

Hned v úterý dvanáctého února si mohou děti zahrát pohybové a míčové hry v miroslavské tělocvičně základní školy, přihlásit se je potřeba nejpozději do šestého února.

„V úterý dvanáctého února pořádáme turnaj v badmintonu, ve středu pak v halovém fotbalu a basketbalu. Alternativou pro odpůrce aktivního pohybu může být středeční turnaj v PC hrách," dodal Růžička.

Koupání v bazénu, výlet do zábavního centra nebo výtvarné dílny nabízí zase krumlovským dětem tamní dům dětí a mládeže zvaný Domeček.

„Příměstský tábor začne v pondělí jedenáctého února. Děti kromě koupání nebo dovádění v brněnském Bongu zažijí také turnajový den. Zahrají si stolní fotbálek, šipky a nejrůznější sportovní hry. Kreativní děti jistě ocení výtvarné dílny a možnost vyzkoušet si vaření, pečení a smažení. Rodiče mohou děti hlásit ještě do pátku osmého února a cenu nemáme v tuto chvíli ještě stanovenou. Ráda bych podotkla, že děti mohou využít i program na jednotlivé dny a nemusí se účastnit celotýdenního tábora," vysvětlila ředitelka Domečku Yvona Žáková.

A většina znojemských škol nabízí zase rodičům i fungování školní družiny. „Vařit bude i jídelna, ale nepamatuji se, že by rodiče o družinu během prázdnin projevili zájem," poznamenal ředitel základní školy na náměstí Republiky Zdeněk Mikulič.