„Obec Jaroslavice v souladu s protokolem o posouzení a hodnocení nabídek, vypracovaným hodnoticí komisí, rozhodla o následném pořadí obdržených nabídek: Na prvním místě se umístil Zbyněk Kamenický z Bučovic, na druhém místě společnost Menhir z Brna a třetí v pořadí je znojemský AC projekt,“ dozví se zájemci na webu obce.

Vítěze soutěže tak nyní radnice vyzve k podepsání smlouvy a k započetí vlastních projekčních prací.

Menší montovanou sportovní halu plánují Jaroslavičtí vybudovat proto, neboť kvalitní prostor pro sportování pod střechou v obci chybí desítky let. „Zatím máme jen tělocvičnu ve škole a když tam hrají fotbal dva na dva, tak se mačkají. Halu by mohli využít všichni, kteří chtějí sportovat, ale především místní školáci,“ řekl již dříve jaroslavický starosta Petr Zálešák.

Podle studií by hala měla stát kolem deseti milionů korun. „Hlavní podmínkou je získání dotace. Zatím stále máme prioritu v dobudování splaškové kanalizace a peněz moc není,“ dodal Zálešák.

Pokud Jaroslavickým vyjdou všechny plány, stavět by se mohlo již letos a o Vánocích by hala již mohla sloužit.

Jaroslavičtí se inspirovali v nedalekých Hrušovanech nad Jevišovkou. Tam podobnou halu plánují jako novou tělocvičnu pro školáky základní školy. Tělocvična vyroste přímo u horní základní školy.

Novou tělocvičnu by představitelé města chtěli mít hotovou ještě v tomto volebním období. „Dohodli jsme se na budově osmnáct krát šestatřicet metrů. Kdybychom nesehnali dotace, postavíme ji ze svého. Cena samonosné obloukové haly, ve které tělocvičnu plánujeme, by měla být mezi deseti až dvanácti miliony korun,“ upřesnil starosta Hrušovan Miroslav Miloš. Podle něj by tělocvična mohla stát již letos.