„Zatím máme jen tělocvičnu ve škole a když tam hrají fotbal dva na dva, tak se mačkají. Halu by mohli využít všichni, kteří chtějí sportovat, ale také školáci,“ řekl jaroslavický starosta Petr Zálešák.

Podle studií by hala měla stát kolem deseti milionů korun. „Hlavní podmínkou je získání dotace. Zatím stále máme prioritu v dobudování splaškové kanalizace a peněz tedy moc není,“ dodal Zálešák.

Příští Vánoce

Pokud jaroslavickým vyjdou všechny plány, stavět by se mohlo už příští rok a o příštích Vánocích by hala již mohla sloužit.

Jaroslavičtí se inspirovali v nedalekých Hrušovanech nad Jevišovkou. Tam podobnou halu plánují jako novou tělocvičnu pro školáky základní školy. Tělocvična vyroste přímo u místní horní základní školy.

„Tato naše škola dosud vlastní tělocvičnu nemá. Hrušovanským zastupitelům trvalo osm let, než se dohodli na jejích parametrech. Už dříve jsme měli vypracované asi tři studie. Ta poslední počítala s příliš velkou stavbou,“ informoval již dříve starosta Hrušovan nad Jevišovkou Miroslav Miloš.

Novou tělocvičnu by představitelé města chtěli mít hotovou ještě v tomto volebním období.

„Dohodli jsme se na budově osmnáct krát šestatřicet metrů. Kdybychom nesehnali dotace, postavíme ji ze svého. Cena samonosné obloukové haly, ve které tělocvičnu plánujeme, by měla stát mezi deseti až dvanácti miliony korun,“ upřesnil Miloš.

Podle starosty by tělocvična mohla stát již v příštím roce.