První se v nových autobusech značky Iveco Crossway LE svezou cestující na linkách na Mikulovsku. Svérázně o tom informoval referent dopravy společnosti Lukáš Madeja. „Upozorňujeme na výskyt nových autobusů, po Mikulovsku budou cestující vozit od neděle 12. prosince,“ oznámil zahájení přepravy cestujících nový dopravce ze Znojma. Fotografičtí fandové si mohli autobusy vyfotit při přejezdu ze Znojma na stanoviště do Mikulova v sobotu kolem deváté hodiny ráno.

Od prosince budou cestující na Břeclavsku, Mikulovsku a Znojemsku vozit linkové autobusy znojemské společnosti Psota.
Autobusy ze Znojma budou vozit lidi i na Břeclavsku. Podívejte se

Dvacítku autobusů pořídila společnost Psota na vlastní náklady. Dlouhodobě už vozí cestující ve Znojmě a okolí, nyní to bude i na dalších celkem čtrnácti linkách na Mikulovsku a Břeclavsku. Způsob kupování jízdenek ani linky se podle informací Deníku Rovnost pro cestující nezmění.

Podle Květoslava Havlíka ze společnosti Kordis, jenž přepravu osob na jižní Moravě zajišťuje, obstála znojemská společnost Psota v konkurenci jiných dopravců nízkou cenou, ale také stabilitou v oboru. „Je to významná dopravní společnost s více odvětvími. Osobní hromadnou dopravou spojuje také Znojmo s Brnem,“ řekl po výběrovém řízení Deníku Havlík.