U každého prodejního stánku jsou skupinky lidí. Povídají si, prohlížejí tu kožené pásky, tak nevšední šperky. „Tenhle je krásný, kolik stojí?" ptá se mladá žena prodavačky a zkouší si lesklý náramek s krvavě rudými kamínky. „A ten prstýnek se k němu báječně hodí," naznačuje její přítelkyně, která si prohlíží sousední plato šperků.

Mladého muže s přítelkyní zaujaly originální vázací motýlky. „Toť ozdoba každého gentlemana," praví rozšafně muž ke své dívce.

V malém přísálí cosi se zaujetím tvoří dvě malé sestry pod dozorem mámy. Vedle si kreslí chlapec.

Mezitím v hale Besedy voní káva i cukroví. „Ochutnáme tenhle meruňkový koláč s kustovnící?" obrácí se pán s kloboukem na ženu.

V malé místnosti u vchodu se mezitím registrují noví dárci kostní dřeně. „Zapište se někomu do života," hlásá plakát nad hlavou mladého muže, který se právě registruje.

Před vchodem do Besedy mezitím nabízí dvojice dívek punč. Naproti na Masarykově náměstí stojí bílý stan. Také v něm je několik stánků s dárkovými předměty či šperky. „Jsem tu poprvé a jsem překvapený, kolik pěkných věcí tu je," říká jeden z hostů Lukáš David. Všude vládne velká pohoda a dobrá nálada.