Mezi největší investice na Znojemsku se zařadí vybudování nového depozitáře krajem zřizovaného Jihomoravského muzea ve Znojmě. „Centrální depozitář, expozice a centrum regionální výuky vznikají od minulého roku v ulici Alšova, náklady na vybudování jsou 122 milionů korun,“ upřesnil informaci krajský radní Vladimír Šmerda.

Zásadních změn doznají silnice. K významným investicím patří průtah Tavíkovicemi za pětašedesát milionů korun. Součástí celé akce bude i výstavba nové okružní křižovatky a autobusového terminálu.

Prohlédněte si mapy, kterých úseků se dotknou letošní opravy silnic v Jihomoravském kraji.
Velký přehled letošních oprav silnic a mostů: podívejte se, co čeká Znojemsko

V obci se vybudují nové chodníky. Stavba bude vyžadovat přeložení stávajících inženýrských sítí i další úpravy.  „V tomto případě se jedná o společnou zakázku krajských silničářů a obce Tavíkovice. Odhaduji, že stavbu bychom zahájili v květnu tohoto roku a podle projektu by stavební práce měly trvat asi rok a půl,“ sdělil již dříve náměstěk hejtmana pro oblast dopravy Jiří Crha. O záměru již Deník informoval.

V plánu je pro letošní rok oprava mostu na silnici II/412.V plánu je pro letošní rok oprava mostu na silnici II/412.Zdroj: Jihomoravský kraj

Rekonstrukce se dočká i most číslo a silnici II/412 vedoucí ze Znojma směrem k Dobšicím. Most určený k opravě se nachází za kruhovým objezdem pod Baumaxem. „Rekonstrukce přijde na více než 48,3 milionu korun,“ konstatoval Crha.