Oba ředitelé budou funkci vykonávat do 31. července. „Děkuji oběma pánům za jejich dosavadní řízení škol a přeji hodně štěstí v další profesní dráze. My se nyní zaměříme na proces výběrového řízení, abychom přilákali schopné ředitele, kteří posunou naše školství zase o kus dál,“ potvrdil Jiří Nantl, náměstek jihomoravského hejtmana pro oblast vzdělávání a strategii chytrého regionu.

V čele Střední odborné školy ve Znojmě stál Josef Brouček 18 let. Nyní na vlastní žádost končí.V čele Střední odborné školy ve Znojmě stál Josef Brouček 18 let. Nyní na vlastní žádost končí.Zdroj: databáze Deníku Rovnost

V obou případech se podle něj jedná o významné střední školy v kraji. „V případě znojemské školy, která je zaměřená na zemědělství, bude velkým úkolem nového ředitele aktivně formovat podobu zemědělské střední školy 21. století,“ dodal Nantl.

Čočková polévka.
Čočku nechtěli, řízek ano: jihomoravské služby tlumí rozvozy, mají víc pečovat

Znojemský ředitel školy Josef Brouček odchází z postu po osmnácti letech ve funkci. Jak sdělil Deníku Rovnost, rozhodl se skončit na vlastní žádost. "Vyhodnotil jsem si, už je vhodný čas," nechtěl své rozhodnutí blíže komentovat.