„Zvolili jsme k pokřtění datum desátého září jako vzpomínku na deset let od tragické události v New Yorku,“ uvedl galerista Petr Vystrčil. Právě na jeho pozemku se křížová cesta nachází. Na zhruba sto padesáti metrové trase je čtrnáct zastavení s obrazy Bedřišky Znojemské. Ta je původně malovala pro některý z kostelů, ale kněžím se zdála její díla příliš modernistická.

Na konci meditační křížové cesty se nachází dřevěná rozhledna Anička. Na jejich schodech jsou jmenovky lidí, kteří se podíleli na vybudování celého areálu. Cestu posvětil Čechoameričan monsignor Joseph Supa, který v době totality emigroval a sloužil ve vysokého kněžské funkci v americké armádě. V proslovu zmínil nejen oběti z newyorského World Trade Centra, ale věnoval vzpomínku i hokejovému týmu ruské Jaroslavle, který minulý týden zahynul při pádu letadla.

Hned u křížové cesty se nachází prodejní galerie obrazů Bedřišky Znojemské. Malířka oslavila na začátku června třiaosmdesáté narozeniny. V dobách komunismu byla jako věřící stíhána a nesměla tvořit pod svým jménem. Tehdy se z Boženy Krejčové rozené Fritzové stala Bedřiška Znojemská. Svá díla vystavuje nejen v Evropě, ale také na severoamerickém kontinentu.