Starou nemocnici kraj nabízí tři roky téměř soustavně, školní budovu Alšově ulici vrací na trh po čase a levněji. „Prodat ji chceme za nejvyšší nabídku, minimálně ale za téměř devatenáct milionů korun. Oproti původnímu ohodnocení z roku 2014 vycházíme investorům vstříc a slevili jsme o více než šest milionů korun," sdělil náměstek hejtmana pro majetek a dopravu Roman Hanák.

Starou nemocnici kraj nabídne také nejvyšší nabídce, ovšem bez udání minimální ceny. „Areál prodáváme v takzvaném nepodmíněném nabídkovém řízení. Musíme proto splnit přísnější nároky na zveřejnění. prodeji budeme opakovaně informovat v celostátním tisku, v bulletinech realitních kanceláří nebo obdobných publikacích a prostřednictvím obchodníků s nemovitostmi oslovujících široký okruh možných kupujících, a to po dobu minimálně dvou měsíců," vypočítal náměstek Hanák.

Nepodmíněné řízení kraji umožňuje zvážit i nabídku nedosahující posudkové ceny areálu. Znalci prodejní hodnotu areálu původně stanovili na více než sedmdesát milionů korun, později ji kvůli situaci na realitním snížili na pětačtyřicet milionů.
Hanák vyjádřil naději, že oživení na trhu umožní dosáhnout tentokrát přijatelné ceny. „Po recesi, která ovlivnila dřívější snahu kraje prodat areál staré znojemské nemocnice, se realitní trh vrací do předkrizových hodnot. Věřím, že se za současné situace najde zájemce s nabídkou, která odpovídá hodnotě budov a pozemků a kterou bude moci kraj přijmout," podotkl náměstek.

Podle znalce realitního trhu na Znojemsku Kamila Dřevojana je ale otázka, které části trhu ožívají. „Díky obecně posilující ekonomice a výhodným úvěrovým podmínkám zcela jistě ožil trh, pokud jde o běžné bydlení. Zda můžeme mluvit o nějakém oživení, pokud jde o význačné areály, to je úplně jiná otázka. Osobně si myslím, že kraj měl šanci, když loni přišel zájemce, který nabízel šestatřicet milionů. To byla tehdy za areál slušná cena, " uvažoval Dřevojan. O něco snazší by podle něj mohla teoreticky být situace bývalé školy. „Pokud velikost a dispozice budovy a příslušné předpisy umožňují přestavbu na byty, mohl by to být za požadovanou cenu zajímavý projekt ke zvážení případných investorů," naznačil Dřevojan.

Hejtman Michal Hašek nedávno potvrdil, že kraj stále doufá, že o nemocnici projeví zájem čínští investoři. „ „Jednání s nimi považuji za vážná a stále otevřená. Stále však věřím, že se naše partnery podaří přesvědčit, aby investovali do areálu s velkým rozvojovým potenciálem ve Znojmě," uvedl Hašek.

Znojemská radnice postup kraje sleduje. „Jsme rádi, že trvá zájem kraje areál prodat jako celek. Celou věc budeme sledovat, a doufám, že případní čínští investoři sníží nároky na svou viditelnost z miliard na miliony a postaví se otevřeně i ke zdejšímu areálu," komentoval nedávno starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.