„Ulice Třešňová vyplní neoznačenou část komunikace od přímětického hřbitova a bude dále lemovat zahrady rodinných domů, které leží na ulici Dlouhá. Název byl odvozen od označení Třešně, které se pro danou lokalitu už neoficiálně užívá,“ přiblížila mluvčí znojemské radnice Soňa Bystřická.

V lokalitě vznikne také ulice Hrušňová, přímo navazuje Třešňovou. „Označení zapadá do koncepce ovocného pojmenování ulic v této části Přímětic. V roce 2019 zde například vznikla ulice s názvem Staré vinice nebo dříve ulice s názvem Višňová,“ potvrdila Bystřická.

Nečekanou debatu zastupitelů na jejich posledním zasedání ale vzbudil návrh na změnu názvu Trentské ulice, nacházející se jižněji, nedaleko Přímětic. Paradoxně mezi vinicemi. Spojnici Přímětické ulice s lokalitou U Lesíka pojmenovali Znojemští před mnoha lety na počest partnerství s Italy z tamního města Trento. „Název není výstižný, správně by se ulice měla jmenovat Tridentská,“ zdůvodnil několika zeměpisnými a jazykovými argumenty návrh zastupitel z Pro Znojmo a historik Jiří Kacetl. Pochopení ale u mnoha z kolegů nenašel. Ruku pro změnu zvedla menší část hlasujících. Název Trentská ulice budou tak Znojemští používat i v budoucnu.