„S rozhodnutím stát se kadeřníkem mi pomohla rodina. Naznala, že se na těžší práci vůbec nehodím. Tak jsem to zkusil,“ říká.
V profesi se absolutně našel. Za čtrnáct dní pojede do Paříže na veletrh předních světových kadeřníků.

„Profesionálové v oboru zde předvádějí novinky a trendy, kterými se pak celá Evropa nechá inspirovat. Všichni se je pak snaží jakoby kopírovat. Na veletrh jezdím každý rok, abych načerpal povědomí o moderních směrech a zjistil, jaké existují nejnovější přípravky, které zde různé společnosti prezentují. Jsou tu špičky oboru,“ popisuje Šedivý.

Mladý muž si neumí vůbec představit, že by dělal něco jiného. „Práce mě hodně baví a zatím i živí. Nerozlišuji, jestli upravuji děti, ženy, či muže. Ale drtivá většina mých klientů jsou ženy,“ dodává.

Kadeřník má rád účesy uvolněné, elegantní a snaží se, aby působily přirozeně.

„Právě v Paříži jsem obdivoval kadeřníka, který během pár minut, bez použití tupírovacího hřebene, udělal nádherný skvostný drdol. To mě hodně inspirovalo. Tyhle verze a pojetí bych se chtěl naučit aplikovat,“ popisuje.

Nemá rád tupírování a detailní modelování účesu.

„Už od učiliště mám psychickou averzi vybudovanou svou mistrovou, která mě nutila k násilnému tupírování a vymodelování účesu do detailu. Moje společenské účesy jsou hodně přirozené, lehce sepnuté a elegantní. Nesnáším účesy, na kterých kadeřník stráví tři hodiny, použije strašně moc sponek a dvě kila laku,“ popisuje s nechutí.

V květnu oslovila kadeřníka žena, která chtěla učesat na svatbu.

„Připravovaná svatba byla pojatá v netradičním, gotickém stylu. Nevěsta měla připravené černo-červené šaty. Chtěla celý účes ze spirálek z dlouhých černých vlasů, který byl technicky hodně náročný,“ popisuje.
Pro kadeřníka bylo hodně těžké vymyslet to tak, aby se spirály nenatáhly a vydržely po celý den.

„Bylo mi z toho hodně zle. Ale zadostiučiněním pro mě bylo, když po pětihodinovém tanci po parketu účes držel a vypadal stále skvěle. Měsíc jsem nad tím přemýšlel, jak to všechno udělat. Byla to pro mě výzva, jestli to vydržím já, nebo příroda. Zvládl jsem to a měl jsem z toho hodně dobrý pocit,“ říká Šedivý.