„Předměty a suvenýry jsem získal při svých zahraničních misích. Některé jsou více uměleckými díly než jen suvenýry. Jsem přesvědčený, že stejně jako lidé se i různé věci nakonec dostanou tam, kam patří. Rozhodl jsem se proto darovat Jihomoravskému muzeu ve Znojmě celkem sto šest různých předmětů ze svých cest,“ řekl Deníku Rovnost velvyslanec Sečka.

Překvapeni nezvyklým darem jsou představitelé znojemského muzea. „Opravdu jsme to vůbec nečekali a velmi si tohoto daru vážíme. Budeme se snažit co nejlépe vše zpracovat a pečovat o darované předměty, které se stanou celkovou součástí naší sbírky. Předpokládám, že příští rok na podzim bychom mohli i v souvislosti s životním jubileem pana velvyslance Sečky část předmětů představit v časově omezené expozici veřejnosti,“ konstatovala ředitelka muzea Vladimíra Durajková.

Libor Sečka byl podle výroční publikace Asociace pro mezinárodní otázky pro rok 2016 jediným z třiadevadesáti českých velvyslanců, který dostal důvěru vést českou diplomatickou misi v zahraničí již popáté. Po misích v Mexiku, Itálii, Maltě a Číně se v roce 2016 se stal velvyslancem České republiky ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska, kde působí dodnes.