„Ten den jsem nebyl ve službě a se synem jsme jeli na chatu k mému příteli Laďovi, kterou má nad splavem v Tasovicích. Seděli jsme a povídali jsme si a najednou slyšíme, že někdo volá o pomoc. Vyběhli jsme z chaty ven a viděli jsme ve vodě tři postavy. Oba jsme hned skočili do vody a plavali k nim,“ popisuje policista Marek Změlík.

„Ve vodě byl mladík, který se dívkám snažil pomoct, ale nezvládal to. Snažil se pomoct té menší, která křičela o pomoc a byla v šoku. Starší dívka byla pod hladinou, takže jsme ji vytáhli. Byla v bezvědomí. Proto jsme se snažili, aby znovu nabila vědomí,“ dodal Změlík.

Starší dívku muži odnesli na chatu, kde ji přikryli a zavolali pomoc. „Na dispečinku mi řekli, že místo, na kterém jsme, nejspíš nenajdou. Tak jsem vzal auto a vyjel k benzínce a počkal na sanitku,“ vzpomíná Změlík.

Záchranáři si děvče převzali a odvezli do brněnské nemocnice. Tam byla hospitalizována čtyři dny. „Mladší dívka byla jen v šoku, ale jinak v pořádku,“ řekl Zedníček. „V tu chvíli, kdy dívky volaly o pomoc, jsem nad ničím nepřemýšlel a ihned jsme běželi k vodě. Ani si nepamatuji, jestli byla voda teplá, nebo studená. Pocity z toho nemám nijak zvláštní. Jsem rád, že jsme mohli pomoct,“ uzavřel Zedníček.