Silničáři mají své kamery u meteostanic na několika místech. Kromě známé kasárenské křižovatky také na silnici u Štítar, na silnici první třídy číslo 53 nedaleko Suchohrdel u Miroslavi nebo u Polánky na Moravskokrumlovsku. „Kamery jsou součástí meteorologických stanic. Využíváme je pro zimní službu a na léto se vyjma suchohrdelské demontují," informoval šéf znojemských silničářů Jaroslav Kosík.

Jak dodal, pro silničáře mají pouze doplňkovou funkci. „Naši pracovníci, kteří zajišťující sjízdnost silnic, mají k dispozici údaje ze stanic o síle větru, teplotě vzduchu a vozovky. Obrázek místa potřebují pro dokreslení situace," přiblížil.

Kamery u silnic
∙ Kasárenská křižovatka
∙ Štítary
∙ Polánka
∙ Silnice č. I/53
∙ Hrabětice

Tyto údaje mají aktualizované asi po pěti minutách. „Online záznam nemáme a pro naše účely jej nepotřebujeme," doplnil ještě Kosík.

Lidé ale na internetu najdou i záběry z jiných kamer. Například jedna zabírá Horní náměstí ve Znojmě. „Provozuje ji naše agentura. Lidé se díky ní mohou podívat, jaké je ve Znojmě počasí a co se na náměstí děje. Jde o kameru bez záznamu a s nízkým rozlišením, na kterou se nevztahuje zákon a ohlašovací povinnost," sdělil majitel znojemské reklamní agentury Luboš Vitanovský. Jak dodal, má od lidí na provozování kamery jen kladné reakce.

Na internetu lze najít také záběry z kamer z vranovské rekreační oblasti. „Máme na ně odkaz po dohodě s jejich provozovateli. Zabírají například pohled na zámek ve Vranově nad Dyjí, na Vranovskou pláž, ale také třeba na pláž u bítovské zátoky nebo náměstí rakouského Hollabrunnu," vyjmenoval Vitanovský.