Vaše fitness centrum se dostává čím dál víc do povědomí i díky úspěšné práci s dětmi. Čím to je?
Jsme nejkomplexnějším centrem v nabídce aktivit pro děti. Děti z našich kurzů se účastnily několika veřejných akcí.

Republikové finále McDonald’s Cupu vypuklo v Ústí nad Labem bitvami ve skupinách.
Republikové finále McDonald’s Cupu vypuklo v Ústí nad Labem bitvami ve skupinách

Jaké aktivity dětem nabízíte?
Začnu krásnou olympijskou disciplínou, judem. Vzrůstající zájem o tento nádherný a chytrý sport je očividný. Obrovský boom vidíme v kurzech pro děti začátečníky, kdy jedné lekce se účastní přes třicet dětí. Kvůli neustále se zvyšujícímu zájmu se bude v příštím školním roce v Gladork Gymu rozšiřovat rodina judistů. Lekce se budou dělit na mláďata, začátečníky a pokročilé děti, ale to vše vypukne až po letních prázdninách.

Karolína Křížová∙36 let
∙ provozovatelka fitness centra Gladork Gym
∙Vystudovala obor Daňové poradenství na VUT Brno.
∙Má dva syny, oba se věnují judu.
∙Manžel Rudolf je známý jako zápasník MMA. Nyní už jen trénuje.


Můžeme vaše judisty vidět někde na závodech?
Klub SK VALETUDO-RK Znojmo je již od dubna členem Českého svazu juda. Díky tomu začaly pokročilé děti jezdit na závody a jiné akce. První letošní účast pod křídly Českého svazu juda byla na závodech ve Tvrdonicích, které proběhly osmadvacátého dubna. Největší úspěch zde měli právě nejmladší bojovníci, a to Lukášek Kříž a Tonda Venkrbec, kteří oba stanuli na stupních vítězů. Ostatní se prali jako lvi a za statečnost jim patří velké uznání.

Jak lze děti dále zdokonalovat v judu?
K tomu je nutno se účastnit soustředění a seminářů. Právě taková akce se konala začátkem května v partnerském klubu Judo Blučina, kde si parta znojemských bojovníků potrénovala techniky randori, což jsou zápasy na zkoušku. Skvěle se u toho i vyřádili. S blučinskými judisty jsme v přátelském kontaktu, proto se budeme účastnit i dalších plánovaných akcí, jako budou pravidelné randori tréninky, letní soustředění a jiné. A po takových přípravách budou protivníci při zápasech lítat vzduchem.

Jaké jiné bojové umění nabízíte pro děti?
Již tvrdší styl bojového umění představuje Muay Thai. V něm dosáhla obrovského úspěchu mladičká Viki Bulínová, která se po výhře na Fusion FN 18 stala členkou české reprezentace v Muay Thai. Mimo jiné Viki uspěla ještě i na Souboji Titánů, odkud si opět odnesla výhru. Proto se můžeme těšit, co vše nám Viki ještě v budoucnu ukáže. Stranou nesmím opomenout ani Šimona Svobodu, který se loni i letos účastnil několika zápasů v Muay Thai. Většinu z nich vyhrál. Mladý bojovník má před sebou ještě spoustu příležitostí, které určitě dovede do zdárného konce. Věříme mu.

U vás ale děti jen „nelétají vzduchem“
Máme i jemnější sportovní aktivity. Je to balet a moderní tanec. Děti v Gladork Gymu dělají tanec zábavnou formou bez drilu a stresu. Hlavně tak, aby je hodinka strávená v rytmu hudby bavila. Z kurzů moderního tance a baletu se děti ukázaly na různých akcích. Část baletek měla představení v Plavči a děvčata z moderního tance zatančila v Milíčovicích ke Dni matek. Obě ukázky se vydařily a děti byly moc šikovné.

Jak se k vám mohou děti přihlásit?
Co se týče tance, tak děti, které tanec baví a nemají na prázdniny ještě plány, pořádáme příměstský taneční tábor s poznáváním Znojma. Koná se od 30. července do 3. srpna. Více informací získáte na našich internetových stránkách či osobně na recepci. Rodiče, kteří chtějí pro své děti zajistit pohyb a zábavu, mohou sledovat internetové stránky nebo Facebook Gladork Gymu, kde se o všech akcích i plánovaných kurzech na nový školní rok budou průběžně dozvídat. Nesmíme zapomínat na to, že děti jsou naše budoucnost, a proto je musíme podporovat ve sportu, kde zocelují tělo i ducha.

Fotbalový trenér Leoš Kalvoda.
Jaro bylo špatné, ví trenér Kalvoda. U znojemských fotbalistů chce pokračovat