„Požaduji, aby z programu byl vypuštěn bod výzva k omluvě. Žalobu jsem se svým právníkem již podala. Výzvu městu k omluvě jsme totiž zaslali dvanáctého srpna, doba pominula bez omluvy. Tento bod je již bezpředmětný,“ uvedla Šalomonová na začátku zasedání.

Zastupitelé, ale většinou hlasů bod v programu zachovali. A následně omluvu odmítli. K slovním a mediálním potyčkám došlo před časem, když zastupitelé odvolali Šalomonovou z funkce předsedkyně finančního výboru. Uvedeným důvodem byla nespolehlivost a chyby v administrativních procesech. Dle představitelů radnice i lživá vyjádření tehdejší předsedkyně na adresu města. „Dle předžalobní výzvy měl starosta na zasedání zastupitelstva města v dubnu pronést na adresu finančního výboru, a především její tehdejší předsedkyně Růženy Šalomonové „Lžete, vymýšlíte si a zneužíváte svoje funkce!“ uvedli v prohlášení po zastupitelstvu představitelé radnice.

Růžena Šalomonová, zastupitelka Znojma (SPD).
Ignorují nás, zní z opozice ve Znojmě po odvolání Šalomonové

Poukazují v něm na to, že citaci uveřejnily místní noviny a předžalobní výzva se opírala také o výroky publikované ve Znojemském deníku Rovnost. Ten o události informoval v červnu. „V zápisu dubnového zasedání zastupitelstva města ovšem nebyla věta, za kterou požadovala paní Šalomonová omluvu, zaznamenána. Stejně tak není tato věta vyřčena na videozáznamu ze zasedání, který je veřejnosti volně dostupný na webu města,“ píše se v prohlášení radnice.

Hasiči už dostali požár v kovošrotu pod kontrolu.
Záběry z místa požáru: podívejte se, jak se Moravským Krumlovem valil dým

Požadavku zastupitelky její kolegové nakonec nevyhověli. „Vzhledem k zjištění, že výše zmíněná věta při jednání zastupitelstva města nezazněla, zastupitelé neuznali požadovaný nárok na omluvu paní Růženě Šalomonové a nesouhlasili ani s omluvou města Znojma,“ uvedla mluvčí radnice Petra Maršounová.

Právní zástupce zastupitelky požadoval vedle odpovědnosti starosty, jako jedince, také odpovědnost města podle zákona o odpovědnosti za škodu způsobenou při výkonu veřejné moci. Dále uvedl, že odpovědnost města je dána tím, že Jakub Malačka pronášel tyto výroky jako starosta v souvislosti s činností orgánů města a jako starosta města byl prezentován v médiích.