Prvních šedesát lůžek v nových bungalovech nabídnou možná ještě letos v létě provozovatelé jednoho z kempů u vranovské pláže. Další apartmány začnou stavět na podzim na Bítově. Druhý kemp své záměry odložil. Penzion chystají i u výrovické přehrady.

„Bungalovy v lokalitě Štika u pláže mají již hotovou hrubou stavbu, dělníci pracují na interiérech,“ řekl Karel Mucha, jednatel společnosti, která projekt podpořený evropskou dotací chystá.

Patnáct čtyřlůžkových bungalovů chce firma, pokud vše stihne, otevřít na letní sezonu. „Záleží na tom, jak zvládneme poslední práce a jak dopadne kolaudace. Ale pokud nevznikne vážný problém, měli bychom to do léta stihnout,“ dodal Mucha.

Stavba vyjde zhruba na šest milionů korun. „Připravujeme také výběrové řízení pro první etapu stavby bungalovů na Bítově, která začne na podzim. Tam zatím počítáme s šestnácti, celkem by jich postupně mohlo vyrůst osmatřicet,“ dodal Mucha.

Mimoto chce šéf kempu zvýšit kapacitu chatek a připravuje i stavbu bazénu. „Chatky chci do sezony zvládnout určitě, u bazénu to ještě úplně jisté není,“ podotkl.

Jeho jmenovec, Karel Mucha, šéf kempu u výrovické přehrady, kompletuje zatím úřední zařizování kolem stavby penzionu, který v kempu chystá. „Mám územní rozhodnutí, teď chystáme projekt pro stavební řízení. Když půjde vše dobře, mohli bychom na podzim stavět,“ uvedl Mucha.

Penzion má mít kolem padesáti lůžek, stavba bude stát asi deset milionů. „Zkoumám i možnosti dotací. Letos ale není pro náš projekt v rámci evropských fondů žádná vhodná výzva. Zjišťujeme ale i další možnosti,“ uvedl Mucha.

Na sezonu chystá vylepšení sportovního zázemí kempu. „Koupím nová šlapadla a loďky pro vyžití na vodě, chystáme nové dětské a sportovní hřiště,“ vypočítal Mucha.

Rozpracovaný projekt na využití evropských dotací odložili šéfové kempu na pláži vranovské přehrady.

„Byl zajímavý, ale neřešil žádná lůžka, navíc by byl nákladný. S ohledem na současnou krizi se ukazuje, že rozhodnutí odložit ho, bylo rozumné,“ řekl jednatel štítarské firmy František Fiala.

Před sezonou v kempu dělají jen nutnou údržbu. „Opravujeme mola a pontony půjčovny loděk a provádíme další údržbu, abychom byli na sezonu dobře připraveni,“ dodal Fiala.

Zájem o letošní sezonu si kempaři zatím vesměs pochvalují.

„Soudě podle objednávek, které chodí od ledna, by sezona měla být dobrá. Zájem je větší než jiné roky. Vracejí se například lidé, kteří u nás byli třeba před pěti lety a letos už nechtějí do Chorvatska nebo Itálie, “ hodnotil vyhlídky výrovického kempu Karel Mucha.

Na Bítově mají zatím zhruba stejné počty rezervací jako loni. A na vranovské pláži zatím s prognózami vyčkávají. „Nějaké odhady budeme moci udělat nejdříve na konci března, zatím je na všechno moc brzy,“ držel se zpět jednatel kempu František Fiala.