Několikrát museli vyhlásit stop stav kvůli plnému areálu provozovatelé autokempu Merkur v Pasohlávkách. „Konečný souhrn návštěvnosti budeme mít až po ukončení sezony, ale hostů přijelo každopádně více než v minulých letech. Většinou se to projevilo o víkendech, kdy jsme opakovaně měli tak plno, že jsme další zájemce nemohli do kempu pouštět,“ uvedla Michaela Kolínková z marketingového oddělení kempu.

Dodala, že přijeli i hosté z ciziny. „Především z Polska, Rakouska, Německa, ale také například z Irska či Nizozemí. Čekali jsme, že právě cizinců bude méně, ale to se nepotvrdilo,“ uvedla Kolínková.

Boxová stání a pevná lůžka si v Merkuru zájemci museli rezervovat předem. „Co rezervovat nelze, jsou místa pro stany. Nelze to totiž zcela uhlídat,“ podotkla Kolínková.

Úvodní ohňostroj festivalu Ignis Brunensis 2020
Ignis Brunensis se vrátí k vodě. Se čtyřmi ohňostroji

STANOVÁ ANARCHIE

Právě na organizaci stanových míst si postěžovali někteří návštěvníci kempu. „Nikoho nezajímá, kde a jak se přijíždějící vypakujou. Vyberou si flek bez ohledu na to, jestli se někdo, kdo již tu je dostane z místa. Nechápu jak někoho může napadnout parkovat autem uprostřed plochy kde mají stát stany. To potom ať se nediví, že nevyjede,“ postěžovala si například Lenka Houhová.

Na její kritickou poznámku reagovala na sociální síti Veronika Nika. „Třeba na Vranově v kempu toto neexistuje. Auta jsou zaparkovaná jen na okraji,“ naznačila.

U pláže zmíněné vranovské přehrady na Znojemsku letos turisté zažívali novinku. Po patnácti letech tam na základě pokynů Povodí Moravy správce kempu odstranil oplocení kolemareálu. Výsledek? Nepořádek, který rozzlobil například dlouholetou návštěvnici kempu Alenu Chaloupeckou. „Letos jsme na pláži a v okolí viděli takový nepořádek, který tam dříve nebýval. Bohužel si tyhle zážitky asi předají letošní rekreanti a pravděpodobně sem nebudou chtít jezdit,“ postěžovala si Rovnosti.

Ředitel společnosti Camping Vranovská pláž Pavel Svoboda kritiku odmítl. „Není to v prostoru našeho kempu u pláže, ale o nepořádku vím. Naše prostory si i po odstranění plotu nadále udržujeme. Právě proto, abychom nepřišli o dlouhodobě výborný kredit a hodnocení od našich zákazníků,“ řekl Svoboda. Podotkl, že také na Vranově bylo letos turistů více než minulý rok.

Podstatně více telefonátů od turistů z Čech a Moravy než loni měli v Autokempu Apollo u Lednice na Břeclavsku. „Lidi byli vyplašení a velmi často volali, zda máme vůbec volno. Celkově bylo návštěvníků asi stejně jako v předešlých letech. Takže s hlavní letní sezonou jsme u nás spokojeni,“ sdělila za kemp Irena Sadílková.

Výstavba nové multifunkční haly na brněnském výstavišti je o krok blíž. Město už má projekt a první dělníci se na staveništi mohou objevit příští rok.
Plán stavby haly pro hokej na výstavišti? Brno přikročilo k další fázi