Poprvé byl zcela zaplněný kemp u pláže vranovské přehrady. „Letos to bylo opravdu poprvé. Turisty k nám přivedla tropická vedra. Za loňskou sezonu jsme takto plní byli desetkrát," uvedl šéf společnosti Camping Vranovská pláž Pavel Svoboda.

Proto o víkendu lidé, kteří přijížděli od Štítar k odbočce na pláž u vranovské přehrady, viděli na billboardech kempu nápis „Kemp obsazen". „Nemám to ještě přesně spočítané, ale kolem tří čtyř tisíc lidí tu mohlo být. Upozornění, že je kemp plný, jsme na billboard vylepili v pátek, v sobotu se kemp na chvíli uvolnil, takže jsme cedule odstranili a pak je opět vyvěsili. Přesto jezdí lidé až dolů do kempu s dotazem, jestli je opravdu plno," přiblížil Svoboda.

Na zcela zaplněný kemp má smůlu Tomáš Cigánek. „Jezdíme sem každý rok i několikrát pod stan. Voda je čistá, je tady fajn zázemí. Ovšem kdykoli sem přijedeme, je kemp obsazený. Musíme se skoro vnucovat, abychom se s naším malým stanem dostali za brány kempu," řekl Cigánek.

Už od mládí do kempu u pláže vranovské přehrady jezdí Vladislav Říha z Dačic. „Zprvu jsme sem jezdili dokonce každý týden s našimi tehdy malými dětmi. Nyní sem jezdíme už s vnoučaty asi třikrát za sezonu. Je tady příjemná atmosféra, krásné koupání, je tu prostě fajn," svěřil se Říha.

Když je v kempu u hráze vranovské přehrady plno, posílá jeho šéf turisty například do nedalekého Bítova. „Jenže také u nás bylo o víkendu vyprodáno. Zavřeli jsme v sobotu dopoledne, nemohli jsme už nikoho ubytovat. Pod stany bylo přes osm set lidí, dalších dvě stě padesát turistů bylo v chatkách a bungalovech," naznačil šéf Campu Bítov Marek Mucha.

Podle Muchy byl jejich kemp letos poprvé naprosto vyprodaný. „Vloni to vyšlo na svátek Cyrila a Metoděje, letos bohužel na běžný víkend. Přestože předpověď počasí hlásí zhoršení počasí a dokonce bouřky, my se toho nebojíme. Možná bude zataženo, ale z bouřek obavy nemáme," konstatoval Mucha.

Prohlédnout si bítovský kemp byla i Radka Koukalová z Brna. „Je tady pěkně. Zarezervovala jsem si v srpnu jeden týden, tak teď jen doufám, že vyjde počasí," svěřila se.

Voda na Bítovsku projevuje menší náznaky sinic, dále po proudu je čistší. Podle hygieniků je vhodná ke koupání.