„Protože dotace může tvořit nanejvýš polovinu celkových nákladů, zastupitelstvo současně schválilo i zařazení části víc než dvou a půl milionů korun do rozpočtu na příští rok, případně rok následující,“ uvedla mluvčí města Denisa Šipošová.

Modernizace má přinést divákům větší pohodlí v nových sedačkách a zejména lepší zážitek ze sledování nových filmů. „Polovinu nákladů tvoří právě výměna sedadel a oprava podlah v obou sálech. Pro velký sál pak chceme pořídit kvalitní digitální promítací zařízení, které umožní plnohodnotně promítat i filmy natočené pro 3D kina,“ řekl Miroslav Střihavka ze společnosti, která znojemské kino provozuje. Rozhodnutí o modernizaci by mělo padnout patrně do konce prázdnin. „Připravit žádost není příliš složité a fond o nich rozhoduje zhruba do měsíce. Do poloviny nebo konce sprna bychom měli mít jasno,“ dodal Střihavka.

Nová technologie by umožnila pro kino získávat populární filmy v premiérových termínech, promítat kasovní trháky typu Harry Pottera či Shreka v trojrozměrném provedení a zvýšilo by i šance na to, že kino bude dál vysílat přenosy z Metropolitní opery v New Yorku.