Nabídky možných kupců očekávala radnice městyse do konce ledna. „Konkrétní nabídku na koupi zatím na stole nemáme, důležité pro nás ale je, že máme v současné době několik zájemců, kteří zvažují své záměry, včetně zahraničních,“ uvedl starosta Vranova nad Dyjí Lubomír Vedra.

Představitelé městyse nyní chtějí s jednotlivými uchazeči mluvit. „V březnu s nimi plánujeme postupně jednat, podle toho, jak se budou rozhovory odvíjet, rozhodneme o dalším postupu. O případném prodeji by samozřejmě muselo rozhodnout zastupitelstvo městyse,“ dodal starosta.

Za chátrající budovu s okolními pozemky stojící zhruba na půl cesty mezi městysem a hrází tamní vyhledávané přehrady požadoval Vranov sedm milionů korun. Podle znojemského realitního makléře Kamila Dřevojana stojí Vranovští před nesnadným úkolem. „Pokud nějakého vážného zájemce získali, tím lépe pro ně. Domnívám se ale, že budou mít s prodejem ještě hodně práce. Vranovsko je jistě atraktivní lokalita, ale doba příliš nepřeje velkým projektům v oblasti cestovního ruchu,“ uvažoval Dřevojan.

Profesionál v oblasti cestovního ruchu Lukáš David vidí rozdíly mezi oblastí kolem přehrady a samotným Vranovem. „Pokud tam někdo půjde s dlouhodobým cílem a ne jen se snahou rychle získat zpět vynaložené peníze, nemůže udělat chybu. Vranovsko je jako rekreační oblast dobře známé už od devatenáctého století a všichni je znají z časů odborářských rekreací,“ poukázal David.

Přítomnost je ale podle něj složitější. „Díky investicím do kvalitních ubytovacích služeb i stravování má v posledních letech dobře našlápnuto bezprostřední okolí Vranovské přehrady. Přímo ve Vranově ve stejné době pozoruji bohužel určité skomírání, pro své klienty důchodového věku tam těžko hledám například odpovídající gastronomické služby,“ upozornil David.

Někdejší rekreační ubytovnu Klatovka získal Vranov do vlastnictví počátkem devadesátých let. Podle územního plánu jde o lokalitu určenou pro služby cestovního ruchu.