„Kdo si v zimě přijde zabruslit, bude mít k dispozici veškeré služby. Vedle kluziště je budova s prostornými šatnami, bezbariérovým sociálním zařízením a fungovat by měl také stánek s občerstvením. Nebude chybět ani broušení bruslí,“ informovala mluvčí znojemské radnice Renáta Bártová.

„Výhodou kluziště je, že se po skončení sezóny jednoduše sbalí do kontejnerů a odveze. Díky vlastnímu chlazení navíc může fungovat, i když jsou teploty vysoko nad bodem mrazu,“ vysvětlila vedoucí znojemského odboru investic a správy nemovitostí Jana Antošová.

Dle odhadů radnice využívalo loni venkovní ledovou plochu kolem dvou set lidí denně. Letos si mohou poprvé zabruslit v pondělí 5. prosince. Otevírací doba je denně od devíti do jednadvaceti hodin. Vstup je zdarma. „Během Vánoc bude otevřeno od deseti do dvaadvaceti hodin, na Štědrý den a na Silvestra pak do čtrnácti hodin,“ řekla Bártová.

Pokud jsou příznivé podmínky, mohou lidé bruslit také na zamrzlých vodních plochách, anebo na improvizovaných kluzištích. Obce k tomu využívají hokejbalová či multifunkční hřiště, která jsou vybavena mantinely. Možnost bruslení se tak loni naskytla třeba v Rakšicích, Výrovicích nebo Žeroticích.