Nové kluziště s umělým povrchem nahradilo dřívější sezonní ledovou plochu, kterou město zrušilo kvůli vleklým problémům s mrazicí technologií. „Kluziště přes jaro a léto uklidíme do skladu a postavíme na podzim, až zase budou mít lidé chuť na tento typ sportu. Díky umělému kluzišti se nám daří prodloužit bruslařskou sezónu, což bylo naším hlavním cílem,“ řekl k první sezoně starosta města Znojma Jan Grois.

Příležitost obout brusle přímo v centru města využila řada příznivců zimního sportování. „Na dřívější kluziště u Sokolské ulice jsem chodila docela často. Na novou umělou plochu jsem si musela dost zvykat, bruslí se na ní jinak. Ale párkrát jsem si zabruslit byla,“ hodnotila jedna z příležitostných návštěvnic Jitka Procházková.

Ilustrační foto
Stárnoucí bazény? Znojmo chce nový, Hustopeče opravu, Hodonín už ji má za sebou

K závěru sezony město připravilo dětský karneval na bruslích. „Děti se s kluzištěm stylově rozloučí od půl čtvrté odpoledne,“ pozvala mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková s tím, že děti čekají hry, soutěže a diskotéka.

Kluziště na náměstí vystřídá velikonoční trh. „Postavíme je zase na podzim. A už od srpna přidáme i více hodin pro veřejnost na zimním stadionu,“ avizoval starosta Grois.

Pětadvacet výtvarníků z Moravského Krumlova vystavuje v tamní galerii Knížecího domu. Výstava potrvá do 8. dubna.
Výstava krumlovských výtvarníků zavede i na pouť do Santiaga de Compostely