Jak dodala, jednání o koalici nebyla jednoduchá. „Nakonec v rámci koalice obsadíme i všech pět pozic radních. Budoucí opozice posty radních odmítla,“ naznačila Nohavicová.

Místostarostou města by mohl být Petr Augusta ze sdružení Pro vás. „Na nabídku na tuto pozici jsme kývli,“ řekl Augusta.

Ustavující jednání zastupitelstva svolal dosluhující starosta Augustin Forman na 31. října. Spolu s Formanem, který již dříve avizoval odchod do politického důchodu, tak ve vedení města končí dlouholetý místostarosta Roman Volf (ČSSD). „Výsledky koaličních jednání osobně neznám, takže je nemohu komentovat. Paní Nohavicová je vítězem voleb a pokud bude starostkou, bude to první žena na pozici místostarosty od konce války,“ konstatoval Forman.Radnice v Miroslavi. Ilustrační foto.

Zcela jasno ještě není v nedalekém Moravském Krumlově. O koalici tam vyjednává šest stran a hnutí ze sedmi zvolených. „Jednají všechny demokratické subjekty kromě komunistů,“ sdělil starosta města Tomáš Třetina.

Vítěz voleb, Bořivoj Ziegler z hnutí ANO v úterý vzkázal, že jasno by mělo být už ve středu vpodvečer. Co je jisté, je fakt, že koalici nedoplní občanští demokraté. „S hnutím ANO do koalice nechceme,“ potvrdil lídr kandidátky ODS Petr Lang.