Chtějí také vytvořit nový rekord a shromáždit na jednom místě nejvíce takzvaných drezín, nejstarších kol z počátku devatenáctého století.

„Setkání jsme plánovali už několik let, až letos se nám ale díky spolupráci s několika spolky a sdruženími podařilo najít vhodný volný termín a pozvat majitele a příznivce historických kol na tuto neděli na celodenní program ve Znojmě,“ řekl jeden z organizátorů srazu Čestmír Vala ze znojemského Cykloklubu Kučera.

Setkání začne v deset hodin výstavou přivezených bicyklů na znojemském Horním náměstí. „Po slavnostním zahájení v půl jedenácté přijde řada na avizovaný pokus o rekord. Drezín máme přihlášených nejméně osm. Očekáváme také, že přijede alespoň osm vysokých kol,“ doplnil Vala.

Své umění i eleganci pak majitelé kol vyrobených od počátku devatenáctého do poloviny dvacátého století převedou při sérii soutěží. V půl dvanácté se vydají spanilou jízdou městem na hrad k rotundě sv. Kateřiny.

Po poledni se účastnici srazu přesunou nejprve do Louckého kláštera a pak přejedou k muzeu motorismu na Koželužské ulici. „Program srazu uzavře ve tři hodiny, hlavně pro zábavu účastníků i diváků, závod v jízdě do vrchu ulicí Napajedla,“dodal Vala.